Twoje IP: 54.211.135.32

Wyprawka szkolna, stypendium szkolne 2015/2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska
  1. Stypendium szkolne

Jeśli planujecie Państwo ubiegać się o pomoc finansową w postaci "Stypendium szkolnego" informujemy, że w roku szkolnym 2015/2016 obowiązują faktury za zakup podręczników i artykułów szkolnych – od 1 lipca 2015r.

W przypadku niezakwalifikowania się do stypendium szkolnego, szkoła, Urząd Miasta nie pokryją poniesionych kosztów zakupów.

Więcej informacji o stypendium szkolnym.
    Wnioski (pobierz) prosimy składać do 14 września 2015r., do godz. 12.00 u pedagoga szkolnego.

2. Wyprawka szkolna

Można ubiegać się o dofinansowanie do zakupu podręczników w ramach projektu „Wyprawka szkolna”.

Wnioski (pobierz) można składać do 8 września 2015r. do godz. 12.00 u pedagoga szkolnego.

Więcej informacji - wyprawka szkolna 2015/2016

3. Można ubiegać się o zasiłek szkolny w przypadku, gdy:
    • uczeń zamieszkuje na terenie Miasta Jastrzębie-Zdrój i znajduje się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej wyłącznie z powodu zdarzenia losowego.
    • Zdarzeniami losowymi uzasadniającymi przyznanie zasiłku szkolnego są w szczególności:
      1) śmierć członka rodziny,
      2) ciężka choroba członka rodziny,
      3) wypadek członka rodziny,
      4) znaczna szkoda materialna spowodowana pożarem, kradzieżą lub klęską żywiołową.
    • Zasiłek szkolny może być przyznany jeden raz w stosunku do jednego zdarzenia losowego.
    • Zasiłek szkolny może być przyznawany raz lub kilka razy w roku szkolnym, niezależnie od otrzymywanego stypendium szkolnego w formie:
      1) świadczenia pieniężnego na pokrycie wydatków związanych z procesem edukacyjnym,
      2) pomocy rzeczowej o charakterze edukacyjnym.

4. Informujemy, że osoby w trudnej sytuacji finansowej mogą nadal korzystać z darmowych posiłków. Zainteresowani proszeni są o kontakt z Opieką Pomocy Społecznej (ul. Opolska 9) lub z pedagogiem szkolnym.