Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2416
mod_vvisit_counterWczoraj5647
mod_vvisit_counterW tygodniu12198
mod_vvisit_counterTydzień temu66659
mod_vvisit_counterW miesiącu12198
mod_vvisit_counterMiesiąc temu184427
mod_vvisit_counterRazem5473784

Online: 84
Twoje IP: 34.232.62.209
,
Dzisiaj mamy: Cze 03, 2020

Uczniowska Firma 4teen PDF Drukuj Email
Środa, 10 Czerwiec 2015 19:47

DSCN203410 czerwca uczniowie z klas pierwszych i drugich gimnazjum przygotowali prezentację podsumowującą ich całoroczną działalność. Grupa działa w ramach europejskiego programu Erasmus + i pracuje nad projektem „Life is a project, be an entrepreneur, make it successful.” Podczas prezentacji członkowi grupy opowiedzieli o założeniach programu Erasmus+ i swoich działaniach.

Projekt realizuje siedem szkół, a jego celem jest  rozwijanie przedsiębiorczości oraz doskonalenie języka angielskiego i umiejętności informatyczno-komunikacyjnych. Zadaniem młodzieży było utworzenie wirtualnej firmy zajmującej się reklamą. W  rezultacie w Zespole Szkół nr 11 powstała Agencja Reklamowa 4teen, natomiast  partnerskie szkoły stworzyły odpowiednio firmy: Dreams of Teens – Bułgaria,  Visual Arts – Estonia,  SaintAd –  Węgry,  Eatvertising – Norwegia,  Carpathic Media – Rumunia oraz Compa – Turcja.

W  przyszłym roku firmy połączą się, aby utworzyć międzynarodową agencję. Szkolny program nie przewiduje zajęć  typu tworzenie firmy, dlatego uczniowie biorą udział w kursach biznesowych w języku polskim i angielskim. Zapraszają do siebie  ludzi biznesu oraz odwiedzają miejsca związane z pracą – działające firmy, banki i urzędy pracy.

Jednym z celów programu Erasmus + jest zachęcenie szkół do  współpracy na poziomie europejskim.  Umożliwia to grant, z którego opłacane są wyjazdy zagraniczne. W listopadzie 2014 roku nasza szkoła była gospodarzem pierwszego spotkania. Kolejne spotkania odbyły się w marcu -  w  Norwegii, a w maju  na Węgrzech. Na każdym z tych spotkań uczniowie nie tylko wymieniali doświadczenia i poznawali kulturę kraju, ale także  brali udział w szkoleniach.  

Nasza polska firma 4teen wyróżnia się pozytywnie pod względem zaawansowania prac. Ma  utworzoną stronę internetową, Facebook, Twitter a nawet Prezi. Pracownicy firmy zrealizowali pierwsze spoty reklamowe, które można oglądać na YouTube. Karty wizytowe, jednakowe koszulki z logo firmy, wystawy na szkolnych korytarzach dokumentujące działania, systematycznie prowadzony blog, regularne spotkania  to wszystko świadczy, że projekt „Life is a project…” odpowiada aspiracjom młodych ludzi.  Sukcesem firmy będą kolejne spoty reklamowe, tym razem realizowane na specjalne zamówienie.

Aktualnie w firmie pracują: Błażej Serwotka, Paulina Kempińska, Małgosia Bańkowska, Ania Ulbrich, Marlena Czarnecka, Magda Cichy, Klaudia Sujewicz, Paulina Żurkowska, Weronika Chmiel, Wiktor Kolat, Przemek Rafalik, a niedawno dołączyli – Wiktoria Jesionka i Kuba Flasz.