Twoje IP: 3.234.208.66
Dzisiaj mamy: Lut 24, 2020

Spotkanie z chemią. PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 01 Czerwiec 2015 19:36

19 maja uczniowie naszego gimnazjum pojechali na wycieczkę do laboratorium w Rybniku.

Zajęcia odbywały się na Politechnice Śląskiej w Gliwicach (filia w Rybniku, laboratorium chemiczne).

Uczestnicy zostali podzieleni  na 3 – osobowe grupy oraz musieli się odpowiednio przygotować, czyli ubrać fartuchy i ochronne okulary. Ich zadaniem było przeprowadzenie różnych doświadczeń ilustrujących przewodni temat tzn. „Typy reakcji chemicznych” Każde doświadczenie musiało być wykonywane bardzo dokładnie, aby uzyskać prawidłowy efekt. Nasi uczniowie rozszerzają swoją wiedzę i rozwijają umiejętności manualne, biorąc udział w tego typu zajęciach prowadzonych przez pana Tomasza Gmerka.

Atrakcją było przeprowadzenie przez prowadzącego doświadczenia „Wulkan chemiczny”

W wycieczce brali udział uczniowie klas III i II.