Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5097
mod_vvisit_counterWczoraj3361
mod_vvisit_counterW tygodniu11989
mod_vvisit_counterTydzień temu25649
mod_vvisit_counterW miesiącu102129
mod_vvisit_counterMiesiąc temu118152
mod_vvisit_counterRazem5054454

Online: 113
Twoje IP: 35.173.57.84
,
Dzisiaj mamy: Lut 26, 2020

24
Kwi
2015
Dzień Ziemi 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Bańka   

img00122 kwietnia z okazji Światowego Dnia Ziemi wybraliśmy się na warsztaty przyrodniczo-ekologiczne do Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Uczestniczyliśmy w zajęciach realizowanych w ramach programu „Przyrodnicze spotkania Śląskiego Ogrodu Botanicznego”, finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W towarzystwie pana Marcina Karetty, ornitologa i artysty-fotografika, przemierzaliśmy leśny ekosystem podziwiając bioróżnorodność siedlisk Górnego Śląska. W drugiej części spotkania sprawdzaliśmy poziom naszej wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska oraz umiejętności orientacji w terenie rozwiązując zadania „Przyrodniczej gry terenowej”. Wyjazd zakończyliśmy zwiedzeniem plenerowej wystawy fotograficznej „Ogrody Japonii”, wizytą na wieży widokowej oraz odpoczynkiem na placu zabaw.