Twoje IP: 18.232.51.247

Kwi
Regionalny konkurs biologiczno-chemiczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Kasprzyk-Lubszczyk

img00117 kwietnia w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego odbył się „Regionalny konkurs biologiczno-chemiczny dla szkół gimnazjalnych.”

W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Marcin Brzózka z klasy IIc, Konstancja Piórkowska i Karolina Dziekanowska z klasy IIIb.

Konkurs składał się z dwóch etapów: - I etap (eliminacje pisemne) - zadania otwarte - II etap – zadania praktyczne (laboratoryjne).

Część laboratoryjna (chemiczna) etapu polegała na wykonaniu zadań praktycznych i wypełnieniu protokołu z prowadzonych analiz.

Część praktyczna (biologiczna) polegała na rozpoznawaniu tkanek, narządów, roślin oraz zwierząt na podstawie zdjęć oraz preparatów mikroskopowych.

Do drugiego etapu zakwalifikowano ośmioro uczestników, w tym aż dwie uczennice z naszej szkoły, Konstancję i Karolinę.

Karolina Dziekanowska zajęła trzecie miejsce

GRATULUJEMY!!!