Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2391
mod_vvisit_counterWczoraj3249
mod_vvisit_counterW tygodniu5640
mod_vvisit_counterTydzień temu23719
mod_vvisit_counterW miesiącu72209
mod_vvisit_counterMiesiąc temu92297
mod_vvisit_counterRazem4609493

Online: 44
Twoje IP: 34.204.171.108
,
Dzisiaj mamy: Paź 22, 2019

ERASMUS+ 4teen PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 13 Kwiecień 2015 20:34

DSCN0504-001"Życie jest projektem, zostań przedsiębiorcą, odnieś sukces" to hasło, które zmusza do zainteresowania się przedsiębiorczością znacznie szerzej niż wymagane kilka lekcji WOSu. Bardzo przydatne okazują się kursy prowadzone przez Centrum Edukacji Obywatelskiej , między innymi, „Młodzi Przedsiębiorczy”. To tutaj grupa chętnych gimnazjalistów zapoznaje się z podstawami przedsiębiorczości – musi  wypracować koncepcję własnego przedsiębiorstwa, przeprowadzić wirtualną rejestrację działalności gospodarczej, badanie rynku i przygotować konkretne działania marketingowe dla swego biznesu.  Uczniowie  szkolą się nie tylko w języku polskim, ale spróbują swoich sił również na platformach w języku angielskim.

 

Celem projektu „Life is a project …” jest  utworzenie w pierwszym roku działalności    w każdej szkole wirtualnej Agencji Reklamowej. W drugim roku szkolne agencje połączą się w międzynarodową firmę. W Gimnazjum nr 9 uczniowie utworzyli Agencję Reklamową  „4teen” , która zajmuje się  reklamowaniem małych firm działających na lokalnym rynku.  Zespół filmowców w osobach Małgosi Bańkowskiej i Ani Ulbrich  nakręcił już  trzy klipy reklamowe: „Nautinek”, „Lord”  i „ JKH”.  W tym ostatnim wystąpił hokeista Przemek Rafalik.  Wszystkie filmy można oglądać na YouTube.  Dział PR zadbał o nagłośnienie projektu w mediach. 30 marca ukazał się artykuł „Uczniowska wyprawa do Norwegii” autorstwa Weroniki Chmiel i Pauliny Żurkowskiej  na portalu Jasnet. http://jasnet.pl/?m=publicystyka

Dodatkowym  celem projektu jest doskonalenie umiejętności informatyczno-komputerowych.  Agencja 4teen zademonstrowała swoje umiejętności tworząc: stronę internetową http://4teengroups.wix.com/4teen, Facebook  https://www.facebook.com/pages/4teen/  a także Twitter. Głównym specjalistą TIK jest Błażej Serwotka. 

Program Erasmus + umożliwia uczniom i nauczycielom spotkania międzynarodowe. W listopadzie 2014 roku, w Polsce,  odbyło się pierwsze międzynarodowe spotkanie projektowe. Było to spotkanie zapoznawcze, na którym dopracowano szczegóły realizacji założonego planu. W marcu 2015 roku szkoła norweska w miejscowości Fitjar zorganizowała spotkanie określane jako „Działania związane z uczeniem się / nauczaniem/ szkoleniami”. W odróżnieniu od typowych szkolnych wycieczek zdecydowana większość czasu podczas spotkania poświęcona była na doskonalenie umiejętności związanych z przedsiębiorczością. Grupy Erasmusa+  zwiedziły firmę projektująca statki Wartsila, farmę łososia Engesund Visningssente. Uczniowie  brali udział jako jurorzy w Targach Młodych Przedsiębiorców w Bergen oraz w warsztatach prowadzonych przez konsultantkę Organizacji Junior Achievement.  Każdemu z tych przedsięwzięć towarzyszyły wykłady związane z przedsiębiorczością.

Szczegółowe sprawozdanie z wyjazdu do Norwegii znajduje się na szkolnym blogu „Life is a project”. W maju odbędzie się kolejne spotkanie, tym razem w zaprzyjaźnionej z nami szkole w Kiskunhalas, na Węgrzech.