Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1672
mod_vvisit_counterWczoraj3178
mod_vvisit_counterW tygodniu11359
mod_vvisit_counterTydzień temu27138
mod_vvisit_counterW miesiącu81865
mod_vvisit_counterMiesiąc temu105241
mod_vvisit_counterRazem4916038

Online: 40
Twoje IP: 3.227.240.143
,
Dzisiaj mamy: Sty 23, 202025
Lis
2014
Młodzi Przedsiębiorczy wystartowali! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Milena Grządziel   

Program Młodzi Przedsiębiorczy jest skierowany do uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych z całej Polski. Składa się z dwóch niezależnych od siebie etapów, w trakcie których uczniowie pracują w małych (4-6 osobowych) zespołach. W naszej szkole zostały utworzone trzy grupy. W skład dwóch z nich wchodzi sześć osób, a trzeciej (filmowej) pięć. Mamy „speców” od reklamy i grafiki oraz od zarządzania przedsiębiorstwem. Powstała również ekipa, która zajmuje się tłumaczeniem tekstów na język angielski.

Grupa medialna, z którą współdziałamy, uczestniczy w warsztatach filmowych. W ramach swojego projektu założyli bloga. Poszerzają swoją ogólną wiedzę na tematy związane z mediami oraz uczą się kręcić filmy. Kurs „Młodzi Przedsiębiorczy” ma nas nauczyć, jak oszczędzać oraz (ewentualnie) w przyszłości poradzić sobie z prowadzeniem naszej własnej firmy. Do dnia dzisiejszego nauczyliśmy się obliczać budżet domowy i uczniowski. Poznaliśmy również metody, które pozwolą nam oszczędzać pieniądze.

Aktualnie wykonujemy drugi z ośmiu modułów. Zadaniem, które otrzymaliśmy, było zaplanowanie wycieczki. Nie mogliśmy jednak planować sobie dowolnie. Musieliśmy wybrać jeden z tych tematów, które nam zaproponowano. Zdecydowaliśmy, że będzie to dwudziesta piąta rocznica odzyskania wolności. Temat wycieczki wydał nam się bowiem ciekawy i pouczający. Na razie wyzwania, które przed nami postawiono, są proste, lecz będzie coraz trudniej. Końcowym efektem naszych działań ma być założenie sprawnie działającej firmy reklamowej.

Wydawałoby się, że przedsiębiorczość to trudny i nudny temat, lecz świetnie bawiliśmy się podczas planowania wycieczki na potrzeby drugiego modułu. Wszyscy mamy nadzieję, że podczas całego kursu i wspólnej pracy „młodych przedsiębiorczych” będziemy dogadywać się tak dobrze, jak teraz i przebrniemy do końca bez problemów.

 

Milena Grządziel IIc