Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2560
mod_vvisit_counterWczoraj3249
mod_vvisit_counterW tygodniu5809
mod_vvisit_counterTydzień temu23719
mod_vvisit_counterW miesiącu72378
mod_vvisit_counterMiesiąc temu92297
mod_vvisit_counterRazem4609662

Online: 48
Twoje IP: 34.204.171.108
,
Dzisiaj mamy: Paź 22, 2019

Regulamin Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej PDF Drukuj Email
Środa, 19 Maj 2010 15:27

 komputery93_www.e-gify.pl

                 Regulamin Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej

1. Centrum jest czynne w godzinach pracy biblioteki, a jego opiekunem jest Nauczyciel Bibliotekarz.

2. Centrum służy Uczniom i Pracownikom Szkoły jako źródło wiedzy i informacji. Komputer służy do przeglądania multimedialnych programów edukacyjnych, dostępnych w bibliotece oraz do wyszukiwania informacji w Internecie, potrzebnych na zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne, wykonywania własnych prac dla potrzeb szkolnych i naukowych, tworzenia dokumentów na użytek szkoły.

3. Czas pracy ucznia przy komputerze wynosi maksymalnie 1 godzinę. Uczeń może zarezerwować stanowisko komputerowe z jednodniowym wyprzedzeniem.

4. Przy stanowisku pracy może się znajdować tylko jedna osoba. W wyjątkowych wypadkach (np. wspólne opracowanie dokumentu) za zgodą Bibliotekarza pracować mogą maksymalnie 2 osoby.

5. Przed przystąpieniem do pracy należy wpisać się do zeszytu korzystania z ICIM.

6. Wszystkie usterki, uszkodzenia i nieprawidłowości w działaniu sprzętu i systemu użytkownik ma obowiązek zgłosić Bibliotekarzowi bez podejmowania samowolnej próby naprawy.

7. W ICIM obowiązuje cisza, zakaz spożywania posiłków i picia napojów oraz używania telefonów komórkowych i innych urządzeń, które mogą zakłócić ciszę.

8. Komputer może być wykorzystywany do przeglądania dyskietek, CD-ROM-ów i płyt DVD oraz innych nośników tylko z zasobów biblioteki. Programy komputerowe udostępnione są jedynie na miejscu, nie ma możliwości wypożyczenia ich do domu lub wynoszenia do innych pomieszczeń. Wyjątek stanowią Nauczyciele, którzy chcą skorzystać z programów podczas zajęć w pracowni komputerowej.

9. Użytkownik zamierzający skorzystać z dyskietki, płyty CD-R/CD-RW/DVD-R/DVD-RW lub innej pamięci przenośnej ma obowiązek zgłosić ten fakt Nauczycielowi. Nośniki dopuszczane są do użytku wyłącznie po uprzednim sprawdzeniu zawartości programem antywirusowym.

Zabrania się:

- składowania własnych i usuwania istniejących plików na dyskach twardych,

- dokonywania jakichkolwiek napraw, przekonfigurowania sprzętu, samowolnego manipulowania sprzętem, włączania i wyłączania urządzeń do sieci elektrycznej bez zgody nauczyciela,

- instalowania własnych programów, korzystania z komunikatorów internetowych (np. Skype, Tlen, Gadu-Gadu itp.), wysyłania wiadomości tekstowych sms, korzystania z poczty elektronicznej oraz czatów,

- kopiowania oprogramowania zarówno ze sprzętu należącego do ICIM, jak również z dostępnych stron internetowych,

- korzystania ze stron internetowych upowszechniających pornografię i przemoc oraz gier komputerowych.

10. Po zakończeniu pracy należy wylogować się ze swojego konta lub zamknąć system, a stanowisko komputerowe należy pozostawić w idealnym porządku.

11. Za szkody wyrządzone w ICIM w wyniku umyślnego działania odpowiada Użytkownik, a w przypadku Ucznia, jego Rodzice (prawni opiekunowie). W przypadku wprowadzenia wirusów komputerowych lub innego działania niezgodnego z prawem Użytkownik ponosi odpowiedzialność zgodnie z przepisami kodeksu karnego.

Za nieprzestrzeganie Regulaminu lub w przypadku stwierdzenia naruszenia zasad obowiązujących w ICIM Bibliotekarz ma prawo do natychmiastowego przerwania pracy Użytkownika, a także odmówić czasowego, a w szczególnych przypadkach bezterminowego prawa korzystania z ICIM, informując o tym Dyrektora Szkoły.