Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1276
mod_vvisit_counterWczoraj3025
mod_vvisit_counterW tygodniu1276
mod_vvisit_counterTydzień temu21215
mod_vvisit_counterW miesiącu46611
mod_vvisit_counterMiesiąc temu88677
mod_vvisit_counterRazem4491598

Online: 42
Twoje IP: 34.237.76.91
,
Dzisiaj mamy: Wrz 16, 2019

12
Cze
2014
Finał konkursu "Jeden z Dziesięciu w Świecie Mikołajka" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

image004Konkurs literacki „Jeden z Dziesięciu w Świecie Mikołajka” został zakończony.

Celem konkursu było zapoznanie czytelnika z pierwszą częścią przygód o Mikołajku. Autorem książki jest René Goscinny, a ilustracje stworzył Jean-Jacques Sempé. W Polsce książka została wydana w 1960 r. i odtąd fascynuje nie tylko młodych czytelników, ale i dorosłych. Pod piórem wrażliwego autora ośmioletni bohater lektury bawi i rozśmiesza do łez. I chociaż ciągle psoci, dokucza swoim kolegom i nauczycielom, okazuje się wrażliwym chłopcem, któremu nie zawsze udaje się nie sprawiać kłopotów.

Konkurs został zorganizowany na podstawie pierwszego tomu serii „Mikołajek” przez Zespół Szkół nr 11 w Jastrzębiu-Zdroju oraz Filię nr 16 MBP w Jastrzębiu-Zdroju. Autorki konkursu mają nadzieję, że zarówno chwile spędzone z lekturą „Mikołajka”, jak i konkurs dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń i zachwyciły przygodami niesfornego bohatera.

Konkurs przebiegał w trzech etapach. Eliminacje odbyły się 29 maja 2014 r., natomiast półfinał i finał - 09.06.2014 r. o godz. 14.30 w nowej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Filia nr 16. Do konkursu stanęło szesnaścioro uczestników.

W półfinałach wzięli udział następujący uczniowie:

  1. Benc Grzegorz, kl. 6b
  2. Bieniek Paulina, kl. 5a
  3. Dziedzińska Wiktoria, kl.6a
  4. Gardziejewska Daria, kl. 6a
  5. Jesionka Wiktoria, kl.6a
  6. Kłopotek Dominik, kl.5a
  7. Kojs Klaudia, kl.5a
  8. Kołodziej Julia, kl.5a
  9. Ratajczak Łukasz, kl.6a
  10. Słomiński Dennis, kl. 6a

Komisja konkursowa przyznała:

I miejsce Klaudii Kojs, II miejsce Darii Gardziejewskiej, III miejsce Wiktorii Dziedzińskiej.

Laureaci i półfinaliści otrzymali nagrody ufundowane przez MBP w Jastrzębiu-Zdroju , księgarnię MATRAS oraz p. Elżbietę Albrecht.

Serdecznie gratulujemy!