Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj612
mod_vvisit_counterWczoraj2760
mod_vvisit_counterW tygodniu3372
mod_vvisit_counterTydzień temu18240
mod_vvisit_counterW miesiącu41228
mod_vvisit_counterMiesiąc temu88148
mod_vvisit_counterRazem4310793

Online: 37
Twoje IP: 35.153.135.60
,
Dzisiaj mamy: Lip 16, 2019

Akademia Uczniowska PDF Drukuj Email
Czwartek, 13 Maj 2010 17:01
image
Nasze Gimnazjum zostanie objęte od września 2010r przez CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ nowym projektem AKADEMIA UCZNIOWSKA.

 

Jest to nowy program Centrum Edukacji Obywatelskiej, w którym w ramach szkolnych kół naukowych realizowane będą zajęcia dodatkowe z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Nauczyciele uczestniczący w programie wezmą udział w kursach rozwijających ich wiedzę i umiejętności potrzebne do  przekazywania wiedzy oraz stosowania metod pomagających rozwijać między innymi kompetencje kluczowe uczniów. Uczniowie przeprowadzą obserwacje i eksperymenty związane z programem nauczania oraz przygotują projekty edukacyjne.

Program AU opiera się przede wszystkim na prowadzeniu zajęć dodatkowych w postaci szkolnych kół naukowych w zakresie przedmiotów matematyczno - przyrodniczych. Podczas zajęć gimnazjaliści będą planować i przeprowadzać zgodnie z procedurą naukową obserwacje, eksperymenty i projekty zespołowe. Do prowadzenia szkolnych kół naukowych nauczyciele zostaną przygotowani na specjalnie opracowanych w tym celu szkoleniach.

Więcej informacji o projekcie