mod_vvisit_counterW miesiącu21921

Lis
O patriotyzmie bez patosu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Miler

f28 listopada 2013 roku kolejny raz obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Uczniowie klas pierwszych gimnazjum – I a i I c - przygotowali akademię poświęconą wydarzeniom z 1918 roku, Marszałkowi i tradycji niepodległości. Przede wszystkim jednak młodzież starała się zwrócić uwagę na postawę patriotyczną Polaków. Wypowiadali się „dziennikarze”, „kibice”, „młodzi gniewni”, „dziadkowie”, „zatroskane mamy”. Wszystko po to, by uświadomić, że patriotyzm nie jest pojęciem zarezerwowanym tylko na potrzeby wielkich świąt. Było niebanalnie, a nawet zabawnie, a przecież nie zabrakło chwil wzruszenia, przede wszystkim dzięki pięknym pieśniom patriotycznym wykonanym przez szkolny chór pod opieką pani Wioletty Żankowskiej.

Uczniowie klas pierwszych gimnazjum i wychowawcy dziękują serdecznie za współpracę kolegom z klasy II b G, Sebastianowi z klasy V a SP oraz Mateuszowi i Maćkowi z III a G. Razem zawsze możemy więcej!