Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj349
mod_vvisit_counterWczoraj2303
mod_vvisit_counterW tygodniu349
mod_vvisit_counterTydzień temu16933
mod_vvisit_counterW miesiącu42981
mod_vvisit_counterMiesiąc temu66877
mod_vvisit_counterRazem3226999

Online: 34
Twoje IP: 54.198.151.201
,
Dzisiaj mamy: Mar 19, 2018

11
Lis
2013
Czym jest ropa naftowa? - warsztaty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Kasprzyk-Lubszczyk   

Uczniowie naszej szkoły w środę 6 listopada 2013r po raz drugi wzięli udział w warsztatach organizowanych w ramach programu „Lekcje chemii” przez przedstawicieli PKN ORLEN.

Uczniowie klasy IIa, IIb i Ia gimnazjum mieli okazję obejrzeć ciekawy film edukacyjny przedstawiający proces destylacji ropy naftowej w skali przemysłowej. Dowiedzieli się także gdzie występuje ropa naftowa na świecie i w Polsce oraz jakie są sposoby jej wydobywania. Atrakcją był również przeprowadzony w pracowni chemicznej w naszej szkole proces destylacji mieszaniny denaturatu i wody. Uczniowie, którzy aktywnie uczestniczyli w zajęciach, otrzymali nagrody w postaci płyt DVD z filmem pt „Skąd wzięła się ropa naftowa”.

Każdy z Was może wziąć udział w konkursie organizowanym przez PKN ORLEN wystarczy wejść na stronę www.poczujchemie.pl w zakładkę konkurs, spełnić wymagania i wygrać atrakcyjne nagrody. Zachęcam do udziału.