Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2447
mod_vvisit_counterWczoraj4349
mod_vvisit_counterW tygodniu24830
mod_vvisit_counterTydzień temu66659
mod_vvisit_counterW miesiącu24830
mod_vvisit_counterMiesiąc temu184427
mod_vvisit_counterRazem5486416

Online: 50
Twoje IP: 34.204.168.209
,
Dzisiaj mamy: Cze 05, 2020

04
Lis
2013
Kwesta - 1 listopada 2013r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   

KWESTOWANIE WOLONTARIUSZY z Zespołu Szkół nr 11 na Hospicjum Domowe ks. Dudkiewicza - w dniu 1 listopada 2013 roku

Zachęcam do poniższej krótkiej lektury osoby, które nie zasięgnęły jeszcze informacji na temat naszego Domowego Hospicjum.

Praca jako wolontariusz to wielkie wyzwanie. Ochotnicy muszą się zmierzyć z codziennymi problemami osób potrzebujących pomocy. Muszą być oni przygotowani na takie rzeczy jak przewijanie, sprzątanie, jak i chodzenie po zakupy osobie, która leży schorowana w swoim domu. Można powiedzieć, że w krótkim okresie stają się członkami jej rodziny. Od wolontariuszy wymaga się na pewno anielskiej cierpliwości. Mam na myśli takie sytuacje jak słuchanie po raz kolejny już znanej historii czy tych samych problemów. Jednak jest w tym coś wyjątkowego, co sprawia, że na sercu robi się cieplej. Należy sobie uświadomić, że bycie wolontariuszem to przebywanie z ludźmi wymagającymi uczucia. Przejawia się ono nawet poprzez zwykłe słuchanie czy też trzymanie za dłoń podczas rozmowy. Takie drobne gesty sprawiają, że potrzebujący czuje, że komuś na nim zależy.

A teraz coś o naszej służbie.

1 listopada br. od godziny 10.00 do godziny 12.00 - w ramach akcji „Pola Nadziei” – wolontariusze naszej Szkoły Podstawowej nr 20 i Gimnazjum nr 9 wzięli udział w kweście na rzecz jastrzębskiego hospicjum, zbierając datki na cmentarzu komunalnym.

Wolontariusze gorąco zachęcali do włączenia się w ideę hospicyjną, dzięki czemu otrzymywali datki do puszek od mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. W ramach podziękowań, obdarowywali ich naklejkami z symbolicznym żonkilem.

Warto pamiętać, że akcja „Pola Nadziei” polega nie tylko na pozyskiwaniu środków finansowych potrzebnych na opiekę nad chorymi w ostatnich chwilach ich życia, ale również na szerzeniu idei hospicyjnej oraz uwrażliwieniu dzieci i młodzieży na potrzeby drugiego człowieka.

W akcji wzięli udział uczniowie:

Patryk Kaczmarski (Ia SP20), Błażej Serwotka (Ia G9), Marlena Czarnecka (Ic G9), Anna Ulbrich (Ic G9), Paulina Piłat (Ib G9), Nikola Kozieł (Ib G9), Milena Grządziel (Ic G9), Łukasz Świerczyna (IIb G9), Natalia Gajo (IIIb G9), Patrycja Hola (IIIb G9), Weronika Skrobol (IIIa G9) pod opieką nauczyciela języka angielskiego – p. Angeliki Augustyn oraz opiekuna wolontariatu szkolnego/pedagoga szkolnego – p. Agnieszki Kaczmarskiej.

Dzięki Waszej obecności i bezinteresownej chęci pomocy, udało nam się zebrać pieniądze na osoby będące pod opieką Hospicjum.

Widzę, że RAZEM możemy zdziałać WIELE dla osób będących w potrzebie.

Pamiętajcie, że okazywane DOBRO zawsze WRACA.

Podziękowania kieruję dla Was za okazane serce i czas oraz dla Waszych Rodziców, za wychowanie Was do ŻYCIA W ODPOWIEDZIALNOŚCI za siebie i za innych.

 

Opiekun wolontariatu szkolnego: Agnieszka Kaczmarska