Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3182
mod_vvisit_counterWczoraj2806
mod_vvisit_counterW tygodniu5988
mod_vvisit_counterTydzień temu24217
mod_vvisit_counterW miesiącu69751
mod_vvisit_counterMiesiąc temu92297
mod_vvisit_counterRazem4607035

Online: 39
Twoje IP: 18.210.22.132
,
Dzisiaj mamy: Paź 21, 2019

23
Paź
2013
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   

swierczczykowy klub 2 resize

W dniu 23 października uczniowie klas III a i III b odwiedzili bibliotekę szkolną. Celem wizyty było wielkie świętowanie, bo nie każdy o tym wie, że październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Nasza biblioteka jest udekorowana kolorowymi balonami, które wszystkim przypominają o tym sympatycznym święcie. Nasi uczniowie przygotowali miłą niespodziankę, każda klasa przygotowała laurki, prezenty oraz wspaniałe życzenia: „wielu nowych książek”, „kolorowych czasopism”, „grzecznych i licznych czytelników” oraz „zadowolenia z pracy” ;). Za wszystkie życzenia i sympatyczne prezenty bardzo dziękuję.

Ten słoneczny dzień był okazją do wznowienia kolejnej edycji „Świerszczykowego Klubu Pożeraczy Liter”. Nasi czytelnicy byli dumni z otrzymania nowych legitymacji członkowskich i od razu chcieli wypełniać je tytułami przeczytanych książek – prawdziwi pożeracze.

A jak świętujemy, to muszą być niespodzianki. Wszyscy byli bardzo zaskoczeni wizytą specjalnego gościa, którym był ksiądz Waldemar Maciejewski. Nasz gość zachęcał do czytania, a także pięknie przeczytał nam utwór Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”, wszak rok 2013 jest poświęcony temu autorowi.

Wszyscy uczniowie na zakończenie zajęć otrzymali dodatkowo plansze z planem lekcji, aby lepiej móc zaplanować minuty z książkami.

Zapraszam do częstego odwiedzania biblioteki nie tylko z okazji jej święta.