Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3946
mod_vvisit_counterWczoraj3361
mod_vvisit_counterW tygodniu10838
mod_vvisit_counterTydzień temu25649
mod_vvisit_counterW miesiącu100978
mod_vvisit_counterMiesiąc temu118152
mod_vvisit_counterRazem5053303

Online: 105
Twoje IP: 3.229.118.253
,
Dzisiaj mamy: Lut 26, 2020

DIAGNOZA SZKOLNA I „NEXT MOVE” PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 30 Wrzesień 2013 19:23

Kończąc szkołę podstawową, nasi uczniowie musieli wykonać następny ruch i wybrać gimnazjum. Zdecydowana większość zdecydowała się na Gimnazjum nr 9 w Zespole Szkół nr11. Następny ruch, czyli NEXT MOVE to także tytuł podręcznika do języka angielskiego wydanego przez Wydawnictwo PEARSON (dawniej LONGMAN).

DIAGNOZA SZKOLNA

Wydawnictwo Pearson zaoferowało nowe narzędzie diagnostyczne – Diagnozę Szkolną.  Jest to „…innowacyjny system oceniania wiedzy i postępów ucznia na wszystkich szczeblach edukacji szkolnej. To bogaty pakiet dla szkół podstawowych i gimnazjalnych (…), na który składają się testy diagnostyczne, program naprawczy z kartami pracy do testów oraz kartami pracy dla uczniów zagrożonych dysleksją lub z dysleksją, a także generowane systemowo raporty wyników.

Diagnoza Szkolna Pearsona skupia się na badaniu dwóch istotnych obszarów:

1.stopnia opanowania umiejętności wymienionych w nowej podstawie programowej,

2.stopnia przygotowania do egzaminów zewnętrznych z języka angielskiego”.

Klasy pierwsze i trzecie gimnazjum pisały we wrześniu testy: umiejętności i gramatyczno-leksykalny, a wyniki testów umieszczone są w dzienniku elektronicznym Librusie.

 

 

NEXT MOVE

NEXT MOVE to kurs języka angielskiego stworzony zgodnie z założeniami Edukacji XXI wieku. Innowacyjnym rozwiązaniem w podręczniku NEXT MOVE jest zaproponowanie ćwiczeń w dwóch wersjach. Uczeń może korzystać z ćwiczeń tradycyjnych, papierowych  lub  ćwiczeń online. Wybierając nowoczesną formę ćwiczeń, uczeń ma automatycznie sprawdzane prace domowe i  otrzymuje natychmiastową informację o popełnianych błędach.

Niestety, podręczniki do języka angielskiego są znacznie droższe niż książki do pozostałych przedmiotów. Sytuacja, gdy rodzice muszą kupić dwa komplety podręczników, jest nie do pozazdroszczenia. A co dopiero, gdy trzeba kupić trzy komplety. Tak jest w przypadku naszych wyjątkowych trojaczków, braci Kloc: Konrada, Norberta i Patryka. Kiedy przedstawiciel Pearson, pan Marcin Szkucik, dowiedział się o problemie, zaoferował swą pomoc w postaci bezpłatnych książek. W sumie czworo uczniów klas pierwszych otrzymało podręczniki od Wydawnictwa, za co serdecznie dziękują uczniowie i ich rodzice. 

 

1-DSCN0798

"Next Move przybliża uczniom inne kultury w duchu tolerancji dla odmienności, jednocześnie zachęcając do porównań z rodzimymi zwyczajami."

"Next Move rozwija umiejętności niezbędne do życia w XXI wieku, taki ejak praca w grupie, logiczne my ślenie, efektywna komunikacja oraz samodzielne zdobywanie informacji."

2-DSCN0807