Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3599
mod_vvisit_counterWczoraj3361
mod_vvisit_counterW tygodniu10491
mod_vvisit_counterTydzień temu25649
mod_vvisit_counterW miesiącu100631
mod_vvisit_counterMiesiąc temu118152
mod_vvisit_counterRazem5052956

Online: 137
Twoje IP: 3.229.118.253
,
Dzisiaj mamy: Lut 26, 2020

Test Dobry start Klasa 4. PDF Drukuj Email
Środa, 25 Wrzesień 2013 20:29

Innowacja pedagogiczna: Europe is Here - Europa jest tutaj

 

Wrzesień 2013-09-25

  1. 1.TEST DOBRY START, język angielski,4, Wydawnictwo Pearson.

„Test Dobry Start to test umiejętności badający opanowanie nowej podstawy programowej poprzedniego etapu edukacji - klas 1-3. Test bada podstawowe umiejętności takie jak: rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, pisanie (w formie przepisywania słów do tekstu z lukami), komunikację (funkcje językowe) oraz rozumienie słownictwa. Test częściowo zawiera już typy zadań zbliżone do takich, jak na późniejszym sprawdzianie szóstoklasisty, sprawdza więc również wstępnie umiejętności uczniów mierzone później przez diagnozę CKE.”

Wydawnictwo Pearson „Diagnoza szkolna”

 

Od początku września uczniowie klasy czwartej mają dodatkową godzinę języka angielskiego. Podczas tej godziny wdrażane są założenia Innowacji pedagogicznej Europe Is Here - Europa jest tutaj.

25 września uczniowie napisali Test DOBRY START klasa 4. Test został przygotowany przez Wydawnictwo Longman, a nauczycielki języka angielskiego Danuta Radomska-Filipek i  Anna Orłowska- Zyzało wykorzystały platformę  „Diagnoza szkolna”, aby porównać wyniki testu z innymi klasami w Polsce. „Diagnoza szkolna” pokazuje wyniki testu oraz  wskazuje, które zadania były najłatwiejsze, a które najtrudniejsze. Będą dostępne także dodatkowe materiały pomocnicze przygotowane indywidualnie dla uczniów.

Test Dobry Start napisało 23 uczniów. Troje z nich osiągnęło bardzo wysokie wyniki – nawet 100%.  Dwie trzecie uczniów jest na dobrym poziomie językowym. Niektórzy nadal mają kłopoty z rozróżnieniem słów:  play – grać, bawić się - i  game – gra, ale i tak słowo play było najłatwiejszym słowem w całym teście.

 

Wyniki testu są dostępne dla Uczniów i ich Rodziców w elektronicznym dzienniku Librus, w zakładce Wyniki egzaminów.1-DSCN0792

 

Przed przystąpienie do pisania testu rozmawialiśmy krótko na temat dlaczego uczymy się języka angielskiego. Obejrzeliśmy także stronę internetową naszej szkoły i międzynarodowy blog. Hubert bez problemu przetłumaczył, co napisała Victoria z Anglii. Wkrótce pojawią się tam i nasze wpisy.