Twoje IP: 18.208.187.169

Gru
SKN z Biologii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ireneusz Bańka

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2012/13 zajęcia SKN odbywają się z biologii – biorą w nich udział uczniowie klasy II b. W trakcie zajęć zostali oni podzieleni na trzy grupy, które opracowują i przeprowadzają eksperymenty biologiczne pod wspólnym tematem „Skład chemiczny organizmu ludzkiego”. Pierwsze zajęcia służyły przypomnieniu podstawowych pojęć związanych z doświadczeniami szkolnymi:

• hipotezą i problemem badawczym
  • próbą kontrolną i badawczą
  • zmiennymi eksperymentu
  • prowadzeniu dokumentacji

Grupa I przygotowała i zaprezentowała doświadczenie dotyczące wykrywania skrobi w produktach spożywczych (zał. 1); grupa II określała skład chemiczny kości (zał. 2). Uczniowie grupy III zaprezentują w styczniu doświadczenie dotyczące sposobów wykrywania tłuszczów w pokarmach.

Zajęcia odbywające się w ramach SKN są ciekawą formą uzupełniającą realizację podstawy programowej bloku matematyczno-przyrodniczego. Pozwalają również na lepsze przygotowanie uczniów do egzaminu gimnazjalnego.

Zał. 1.

Zał. 2.