mod_vvisit_counterTydzień temu20981

Lis
Prelekcja - wolontariat PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska

Dnia 9 i 14 listopada 2012 roku w naszej szkole odbyła się prelekcja przedstawicieli Jastrzębskiego Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”, zorganizowana przez panią pedagog Agnieszkę Kaczmarską.

Przy stowarzyszeniu tym zostało utworzone Centrum Wolontariatu. Uczniowie klas gimnazjalnych (klasa IIa, IIb, IIIa i IIIc G) wypełniali ankietę na temat znajomości wolontariatu. Ankieta ta została później wspólnie omówiona z prowadzącą panią Joanną Paraluk i Izabelą Bigalke.

W trakcie prezentacji poruszone zostały następujące tematy:

• Cechy wzorowego wolontariusza.

• Obowiązki i prawa wolontariusza.

• Możliwości przystąpienia do wolontariatu.

• W czym może nam pomóc przystąpienie do wolontariatu.

• Osoby, którym należy pomagać w ramach wolontariatu.

Prelekcja zakończyła się dyskusją na temat prezentacji oraz poinformowaniem gimnazjalistów przez prowadzącą o możliwości wstąpienia do centrum wolontariatu prowadzonego przez Jastrzębskie Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi” (siedziba przy ul. Warmińskiej 24).