Twoje IP: 18.206.16.123

Lis
Janusz Korczak naszym natchnieniem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Orłowska-Zyzało

konkursu plastycznego „Janusz Korczak naszym natchnieniem"

1. Postanowienia ogólne:

1. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół nr 11 w Jastrzębiu-Zdroju

2. Cel:

1. Pobudzenie wyobraźni plastycznej dzieci i młodzieży oraz prezentacja ich możliwości twórczych w dziedzinie plastyki.
  2. Rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej uczniów.
  3. Wzbogacenie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych technik i form plastycznych.
  4. Zachęcanie do efektywnego spędzania wolnego czasu i korzystania z usług Biblioteki.
  5. Promocja działań oraz projektów kulturalno-edukacyjnych realizowanych przez Bibliotekę.

3. Temat:

Celem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej - szkoła podstawowa – ilustracja do książki Janusza Korczaka, - gimnazjum- projekt okładki do książki Janusza Korczaka.

4. Warunki uczestnictwa:

1. Konkurs zostanie przeprowadzony w następujących grupach wiekowych:
    • uczniowie klas I-III szkół podstawowych
    • uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych
    • uczniowie klas I-III gimnazjów
  2. Uczestnicy przygotowują autorskie prace plastyczne w dowolnej technice (rysunek, malarstwo, grafika, rzeźba itp.) i wielkości.
  3. Do konkursu będą dopuszczane tylko prace indywidualne. Prace zbiorowe nie będą oceniane.
  4. Liczba prac dostarczonych przez uczestnika: 1 praca.
  5. Wykonane prace nie będą uczestnikom zwracane.
  6. Udział w konkursie jest równoznaczny z oświadczeniem, iż dostarczone prace są oryginałami autora, a ich treść nie narusza dóbr osobistych osób, które zostały na nich przedstawione oraz innych dóbr prawnie chronionych

5. Terminy:

1. Czas trwania konkursu: od 19.11.2012r. do 14.12.2012r.
  2. Prace konkursowe powinny być czytelnie podpisane na odwrocie i zawierać następujące informacje: - imię i nazwisko autora pracy (uczestnika konkursu), - wiek, - klasa,
  3. Informacja o wynikach konkursu zostanie umieszczona na stronie internetowej ZS nr 11
  4. Prace należy dostarczyć na adres: pani Annie Orłowskiej - Zyzało w terminie do 14 grudnia 2012r.
  5. Rozstrzygnięcie konkursu17 grudnia 2012r, rozdanie nagród odbędzie się 19 grudnia 2012r.

6. Ocena i nagrody:

1. Oceny prac konkursowych dokona jury w składzie powołanym przez Organizatora.
  2. Nagrody przyzna jury powołane przez Organizatora.
  3. Autorzy nagrodzonych prac otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe [laureaci].

7. Postanowienia końcowe:

1. Dostarczenie w terminie prac spełniających warunki konkursu oznacza akceptację przez uczestnika niniejszego „Regulaminu konkursu”.
  2. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wykorzystania prac konkursowych w materiałach promocyjnych.
  3. Informacji o konkursie udziela p. Anna Orłowska- Zyzało.