Twoje IP: 54.224.83.221

Wrz
Hokeiści naszej szkoły w nowym projekcie UE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator

Uczniowie naszej szkoły znów uczestniczą w projekcie sportowym, którego realizację współfinansuje Unia Europejska. Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie, który ściśle współpracuje z naszą szkołą, realizuje tym razem projekt „PIERWSZA EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO CZESKO-POLSKIEGO TURNIEJU HOKEJOWEGO MŁODZIEŻY”. JKH i jego partner projektowy czeski klub HC AZ Havířov 2010 prowadzą wspólne przedsięwzięcie transgraniczne, które obejmuje uczniów naszej szkoły podstawowej i gimnazjum.

Niniejszy projekt to organizacja cyklu 6 turniejów hokejowych w różnych grupach wiekowych. Nowy wymiar współpracy to zwiększenie częstotliwości wzajemnych kontaktów między polskimi i czeskimi drużynami oraz integrację środowiska hokeistów z obszaru euroregionu. Trzy turnieje rozgrywane są na jastrzębskim lodowisku, natomiast kolejne 3 w czeskim Havířovie. W zawodach w ramach projektu uczestniczy ponad 60 uczniów naszego zespołu szkół, którzy na co dzień trenują hokej na lodzie.

Koordynatorem projektu jest nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły (trener II klasy hokeja na lodzie) – Mariusz Bernacki.

Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński.

Więcej szczegółów na temat turnieju: http://www.jkh.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=611