Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj608
mod_vvisit_counterWczoraj3025
mod_vvisit_counterW tygodniu608
mod_vvisit_counterTydzień temu21215
mod_vvisit_counterW miesiącu45943
mod_vvisit_counterMiesiąc temu88677
mod_vvisit_counterRazem4490930

Online: 34
Twoje IP: 3.229.122.166
,
Dzisiaj mamy: Wrz 16, 2019

05
Cze
2012
Krzysztof Hawryluk PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Radomska-Filipek   

Nazywam się Krzysztof Hawryluk, mam 39 lat i obecnie jestem instruktorem strzałowym w KWK „Pniówek”. Jestem żonaty i mam dwie śliczne córeczki Natalię i Zuzannę. Moja starsza córka Natalia uczęszcza do klasy I Gimnazjum nr 9 w Zespole Szkół nr 11 w Jastrzębiu-Zdroju, do której miałem przyjemność uczęszczać w latach 1980-1988.

Moja wychowawczynią była nauczycielka języka polskiego śp. Pani Janina Gąszczyk. Była nauczycielką z pasją. Założyła w naszej szkole kółko recytatorskie, do którego po wielu namowach z jej strony się przyłączyłem. Pani polonistka wiele mnie nauczyła: recytacji i prawidłowej wymowy. Dzięki niej poznałem piękno poezji i prozy znanych a także mniej znanych pisarzy. Miałem okazję występować na wielu akademiach organizowanych w naszej szkole oraz w innych szkołach podstawowych. Dzięki mojej wychowawczyni mogłem również startować w różnych konkursach recytatorskich organizowanych przez władze miasta Jastrzębie-Zdrój. Nie pamiętam w tej chwili daty, kiedy brałem udział w szczególnym dla mnie konkursie, ale pamiętam, że go wygrałem. Recytowałem wiersz Antoniego Słonimskiego „Alarm”. Nagrodą byłą przepiękna książka i zakwalifikowanie się do wojewódzkiego konkursu recytatorskiego, w którym zająłem III miejsce ex aequo z moją koleżanką z naszego kółka recytatorskiego. Niestety moja przygoda ze szkołą podstawową szybko skończyła się. Na zakończenie dodam, że bardzo miło wspominam naszą szkolę, panią Janinę Gąszczyk i pozostałych nauczycieli.

Napisał: Krzysztof Hawryluk

gaszczyk

Na zdjęciu: pani Janina Gąszczyk, polonistka.