mod_vvisit_counterTydzień temu20981

Mar
Podsumowanie SKN z chemii. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Teresa Kułak
Na zajęcia SKN z chemii uczęszczała część uczniów z klasy Ib. Uczniowie poprzez eksperymentowanie, wzajemne nauczanie i zabawę, zdobywali i utrwalali nowe wiadomości i umiejętności. Przestrzegając zasad BHP wykonali samodzielnie wybrane doświadczenia, które miały na dążyć wskazania prawidłowej odpowiedzi na pytania problemowe, np. aby odpowiedzieć na pytanie „Jakie kolory powstaną z połączenia octu i mazaków?” wykonali doświadczenie mające na celu rozdzielenia mieszaniny jednorodnej, którą jest tusz na poszczególne kolory t.j. różowy, brązowy, niebieski i żółty. Uczniowie wykonali również eksperyment dotyczący sorpcji, a także w ramach powtórzenia i utrwalenia wiadomości przygotowali krzyżówkę oraz grę planszową.

Oto krótka prezentacja:

Mazaki