mod_vvisit_counterTydzień temu20981

Lis
Fundacja "Dziewczynka z zapałkami" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska

„Dziewczynka z zapałkami” to jedna z najsmutniejszych bajek świata, to także nazwa Fundacji, która przypomina, że takie biedne, samotne i niechciane dzieci są również wśród nas, a nie tylko w bajkach. Im też trzeba pomóc poprzez kupno pudełka zapałek, dzięki temu wiele biednych dzieci będzie mogło zjeść ciepły posiłek, czy wyjechać na wakacje.

Podopieczni Fundacji są zaopatrywani również w najpotrzebniejsze rzeczy - podręczniki , zeszyty, plecaki , odzież, przybory  codziennego użytku.

Wielu z nich nie ma najmniejszej szansy na doświadczenie podobnych atrakcji, jakie dla większości dzieci w naszym kraju są zwykle dostępne.  Dla nich pracownicy Fundacji organizują czas wolny, animują spektakle uliczne, happeningi, przeprowadzają  warsztaty teatralne i plastyczne, zachęcają  do poznawania różnych form aktywności intelektualnej i fizycznej.

Wolontariusze naszej szkoły – już po raz trzeci – włączyli się w pomoc dzieciom skrzywdzonym przez los i zaangażowali się w sprzedaż baśniowych zapałek w sklepie „Delia” w dniach 21 – 23 października 2011r. pod opieką pani Sławki Kowalskiej (koordynatora Fundacji).

Oto kwoty, które zebrali na ten cel poszczególni wolontariusze:

1)      Karolina Dziekanowska – 73 zł (która zasłużyła na wyróżnienie ze względu na zaangażowanie i bardzo dobry kontakt z klientami)

2)     Anna Cieślok, Aleksander Kamiński i Klaudia Augustynek – 56, 52 zł

3)     Weronika Bednarz – 69 zł

4)     Ilona Madera, Grzegorz Jurkiewicz i Albert Flis – 73,79 zł

Kochani, dziękujemy za Wasz udział i zaangażowanie, a przede wszystkim za to, że można kolejny raz na Was polegać!!

W niedługim czasie rusza po raz czwarty zbiórka pieniędzy dla dzieci, również w sklepie „Delima” w dniach 25-27 listopada 2011r. Macie jeszcze siły, by nieść pomoc???

Jeśli tak, to zapraszam do gabinetu pedagoga szkolnego, by omówić szczegóły kolejnej akcji z FundacjiJ DO DZIEŁA !!