Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5990
mod_vvisit_counterWczoraj3361
mod_vvisit_counterW tygodniu12882
mod_vvisit_counterTydzień temu25649
mod_vvisit_counterW miesiącu103022
mod_vvisit_counterMiesiąc temu118152
mod_vvisit_counterRazem5055347

Online: 61
Twoje IP: 3.214.224.224
,
Dzisiaj mamy: Lut 26, 2020

30
Sie
2011
Wyprawka szkolna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Można składać do dyrektora szkoły wnioski na rok szkolny 2011/2012 o dofinansowanie zakupu podręczników w ramach realizacji Rządowego program pomocy uczniom w 2011 r. – "Wyprawka szkolna"

 

W roku 2011 programem są objęci uczniowie rozpoczynający w roku szkolnym 2011/2012 edukację szkolną:

  • w klasach I-III szkoły podstawowej oraz klasach I-III ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia,
  • w klasie III gimnazjum, oraz klasie III ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, w klasie III ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych lub w klasie VI ogólnokształcącej szkoły baletowej,
  • uczniowie słabo widzący, niesłyszący, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim oraz uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, uczęszczający w roku szkolnym 2011/2012 do szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, dla dzieci i młodzieży, lub do ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia, ogólnokształcących szkół muzycznych II stopnia, ogólnokształcących szkół sztuk pięknych, ogólnokształcących szkół baletowych lub liceów plastycznych.

Założenia programu:

Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników będzie przysługiwać:

  1. uczniom pochodzącym z rodzin spełniających kryterium dochodowe, o którym mowa w art. 8 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2009 r. Nr 175, poz. 1362, z późn. zm.);
  2. uczniom pochodzącym z rodzin niespełniających kryterium dochodowego, o którym mowa w art. 8 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, w przypadkach określonych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, na podstawie decyzji dyrektora szkoły, do której uczęszcza uczeń. Liczba uczniów, którym zostanie udzielona pomoc w tym trybie nie może przekroczyć w danej gminie 10% ogólnej liczby uczniów klas I-III szkoły podstawowej, klasy III gimnazjum,
  3. uczniom słabo widzącym, niesłyszącym, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim oraz uczniom z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

 

Przyznanie pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników następuje na wniosek rodziców ucznia (prawnych opiekunów, rodziców zastępczych) [pobierz], a także nauczyciela, pracownika socjalnego lub innej osoby - za zgodą przedstawiciela ustawowego lub rodziców zastępczych. Wniosek składa się do dyrektora szkoły do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2011/2012. Zwrot kosztów zakupu podręczników rodzicom uczniów (prawnym opiekunom, rodzicom zastępczym), następuje po przedłożeniu dowodu zakupu podręczników.

 

Zwrot kosztów zakupu podręczników nie może przekroczyć odpowiednio kwot

  • dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, dla uczniów niepełnosprawnych klas I-III szkół podstawowych - do kwoty 180 zł
  • dla uczniów klas III gimnazjów, dla uczniów niepełnosprawnych klas I-III gimnazjów - do kwoty 325 zł
  • dla uczniów niepełnosprawnych klas IV-VI szkół podstawowych - do kwoty 210 zł

 

Szczegółowe zasady przyznawania pomocy reguluje Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 25 maja 2011 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników oraz Uchwała Rady Ministrów w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom w 2011 r. – "Wyprawka szkolna".