Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3178
mod_vvisit_counterWczoraj2806
mod_vvisit_counterW tygodniu5984
mod_vvisit_counterTydzień temu24217
mod_vvisit_counterW miesiącu69747
mod_vvisit_counterMiesiąc temu92297
mod_vvisit_counterRazem4607031

Online: 40
Twoje IP: 18.210.22.132
,
Dzisiaj mamy: Paź 21, 2019

Absolwenci

SZKOŁA NA 6

Wspomnienia Absolwentów i Kadry SP20

W 2012r. Szkoła Podstawowa Nr 20 im. Henryka Jordana w Jastrzębiu-Zdroju obchodzi 30-tą rocznicę powstania. Jaka jest szkoła dzisiaj a jaka była 30, 20, 10 lat temu? „Moje życie w roku 2000” był dla uczniów rocznika 81/82 tematem dotyczącym przyszłości; w roku 2012 to już przeszłość. I właśnie ta przeszłość interesuje nas obecnie: Co dzisiaj robią nasi absolwenci? Jak potoczyły się ich losy? Czy szkoła przygotowała ich do życia? Co jej zawdzięczają? Jak ją wspominają? A oni sami - czy zostawili w szkole swój ślad?

W czerwcu odbędą się główne uroczystości jubileuszowe. Obecnie sporą część naszych uczniów stanowią dzieci absolwentów Dwudziestki. To dobry moment, aby spojrzeć na miniony okres z perspektywy dwóch pokoleń i dać się zapamiętać w instytucji, która wprowadzała Was w życie. Ktoś powie, że to było dawno i już prawie nic nie pamięta a rozdział życia jest zamknięty. Nie zawsze tak bywa. Często nasi Absolwenci wracają do szkoły bądź to jako nauczyciele, bądź jako rodzice uczniów. Na 35-lecie Szkoły niektórzy z Was pojawią się może nawet jako dziadkowie.

Chociaż w szkole czasami bywa trudno, nie można się bez niej obejść. Koledzy, koleżanki, ale także nauczyciele, zapewnili wiele miłych wspomnień. Może podzielicie się nimi Państwo z naszą szkolną społecznością? Każdy Absolwent może ofiarować relację z najbardziej pamiętnego dnia, wydarzenia szkolnego czy atmosfery minionych lat. Czy nie sądzicie Państwo, że będzie to lekcja dla Państwa dzieci, a przy okazji dobra zabawa?

Podobny apel kierujemy do byłych Nauczycieli SP20. Koleżanki i Koledzy - każda informacja , wspomnienie , zdjęcie jest dla nas cenne dla odtworzenia Kroniki 30 lat działalności naszej placówki.

Nasi Absolwenci - Krystian Barański PDF Drukuj Email
Sobota, 17 Wrzesień 2016 10:34

DSCN2278Każdego roku odwiedzają nas nasi absolwenci. Niektórzy z nich nie tylko odwiedzają, ale i pracują. Absolwentką naszej szkoły jest pani Anna Cichowlas - anglistka, pan Mariusz Bernacki – trener hokeistów, pani Agnieszka Kaczmarska – pedagog szkolny. Ostatnio przebywał w naszej szkole pan Krystian Barański, absolwent z 2012 roku. Po ukończeniu nauki w Zespole Szkół nr 3, pan Krystian zdecydował rozpocząć studia na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Teorii Muzyki. W międzyczasie kontynuował naukę gry na fortepianie w szkole muzycznej w Żorach i odbywał zdobywał zupełnie inne umiejętności. Urząd Pracy skierował go do naszej szkoły w ramach Stażu dla Młodych.

W trakcie stażu pozyskał następujące umiejętności praktyczne:  wysyłanie korespondencji i dokonywanie odbioru, przyjmowanie interesantów, udzielanie informacji i kierowanie do właściwych osób, przepisywanie i wypełnianie wymaganych druków i pism szkolnych,  pomoc przy pracach związanych z inwentaryzacją majątku szkolnego,  wprowadzanie danych do dziennika elektronicznego.

Staż pozwolił nie tylko na zdobycie nowych umiejętności, ale też na poznanie szkoły z drugiej strony. Pan Krystian był zaskoczony jak wiele prac jest wykonywanych w szkole podczas wakacji, aby uczniom zapewnić jak najlepsze warunki.

Grono pedagogiczne z żalem pożegnało sympatycznego asystenta, chętnego zawsze do pomocy.

Miłośnikowi Chopina chcemy życzyć podobnie świetnej kariery, jaka jest udziałem pana Karola Gajdy, innego  absolwenta ZS11. 

 
ABSOLWENCI PDF Drukuj Email
Środa, 02 Październik 2013 09:08

ABSOLWENCI

KAROL CHUDZIK i ADAM KOŚCIELNIAK

23 września odwiedzili szkołę dwaj nasi absolwenci – Karol Chudzik i Adam Kościelniak. Obecnie Karol studiuje ratownictwo medyczne, a Adam prawo. Bardzo mile wspominają pobyt w szkole. Często też odwiedzają swoje byłe nauczycielki. Zauważają ogromne zmiany jakie zachodzą w budynku szkolnym od czasu, gdy to oni byli tu uczniami. Szkoła pięknieje z każdą ich wizytą. W pracowni języka angielskiego Adam i Karol przekonywali obecnych uczniów, że warto uczyć się angielskiego. Sami mieli już okazje wykorzystać swoje umiejętności podczas wycieczek zagranicznych i wakacyjnej pracy.

W roku szkolnym 2004/2005 Karol i Adam byli uczniami klasy 6C. Najbardziej utkwiła im wymiana maskotek z kanadyjską szkołą. Ponieważ nikt z obecnych uczniów nie pamięta tamtych wydarzeń, przypomnijmy, że nauczycielka języka angielskiego Danuta Radomska-Filipek nawiązała kontakt z nauczycielką języka angielskiego w francuskojęzycznej szkole Ecole Henri Bergeron, Winnipeg, Kanada. Nauczycielki uzgodniły, że uczniowie prześlą swoim partnerom maskotki z dzienniczkami. Zadaniem maskotek było opisywanie pobytu za granicą. Po powrocie do swoich domów właściciele maskotek mieli sprawozdanie, co jego pupil robił. Sporo dowiedzieliśmy się o Kanadzie i codziennym życiu jej mieszkańców. Okazuje się, że wymiana maskotek jest jednym z sympatyczniejszych wspomnień z lat szkolnych.

Więcej…
 
Justyna Kowal - Spotkanie z absolwentką PDF Drukuj Email
Czwartek, 04 Kwiecień 2013 13:41

2012-12-04-115Spotkanie z Absolwentką - „Może wśród Was jest TEN…”

26 marca uczniowie klas 6a i Ia gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z absolwentką naszej szkoły, Justyną Kowal i gościem z Norwegii, Kristianem Agmundem Haanesem.

Justyna Kowal ukończyła biologię medyczną na Wydziale Biologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, uczestniczyła w badaniach naukowych w Instytucie Biochemii i Biofizyki w Warszawie. Obecnie jest doktorantką Wydziału Biologii Uniwersytetu Kopenhaskiego. W Sekcji Fizjologii Molekularnej i Integratywnej prowadzi badania skupiające się na poznaniu roli ATP w regulowaniu czynności trzustki w warunkach fizjologicznych, jak i w stanach chorobowych (cukrzyca, rak trzustki, ostre zapalenie trzustki, mukowiscydoza). W badaniach wykorzystywane są ludzkie i zwierzęce hodowle komórkowe oraz zaawansowane techniki mikroskopowe i biologii molekularnej.

Kristian Agmund Haanes w styczniu otrzymał tytuł doktora Wydziału Biologii Uniwersytetu Kopenhaskiego. Obecnie kontynuuje badania w Zakładzie Eksperymentalnych Badań Klinicznych przy Szpitalu w Glostrup (Dania). Bada rolę ATP w regulowaniu czynności naczyń krwionośnych serca i mózgu.

Goście mówili o swoich pasjach i etapach kariery naukowej. Justyna wspominała szkolne lata i nauczycieli. Kristian opowiedział o swojej Ojczyźnie-Norwegii.

Więcej…
 
Krzysztof Borczyk PDF Drukuj Email
Wtorek, 26 Luty 2013 20:04

Krzysztof Borczyk

(w SP20: 1984-92)

Wykładowca języka angielskiego na AWF w Katowicach. Wykładowca na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii AGH. Wykładowca w NKJO w Jastrzębiu-Zdroju. W czasach, gdy wzorowy uczeń Krzysztof Borczyk uczęszczał do szkoły, obowiązywał język rosyjski. W 1994r. został wprowadzony język angielski. Od tamtego czasu ze szkoły wyszła grupa uczniów, którzy zostali anglistami: Elżbieta Pacan, Roman Musiał, Wacław Gardziejewski, Ewa Supernak, Katarzyna Radajewska, Karolina Krzyżak, Agnieszka Kowal i Roksana Redlin. 

 
Sylwia Madej PDF Drukuj Email
Wtorek, 26 Luty 2013 20:03

Sylwia Madej

(w SP20: 1992-2000)

Naukę pływania w płetwach rozpoczęła w Szkole Podstawowej nr20 w klasie pływackiej. Należała do Klubu Sportowego  Nautilus a jej pierwszym trenerem była Elżbieta Górska. W 2001r. 16-letnia Sylwia zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata Juniorów w pływaniu w płetwach na dystansie 100metrów w Meksyku.

W 2011r. w Poznaniu odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Masters w pływaniu, podczas których Sylwia Madej, reprezentująca drużynę Wrocławskiego Parku Wodnego, zdobyła 4 złote medale, 2 srebrne, 1 brązowy.

W ślady Sylwii poszli Olga Niedzielska i Jakub Dryszka, którzy również wywalczyli tytuły mistrzowskie w swoich kategoriach. 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2