Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1729
mod_vvisit_counterWczoraj3111
mod_vvisit_counterW tygodniu8113
mod_vvisit_counterTydzień temu21119
mod_vvisit_counterW miesiącu32098
mod_vvisit_counterMiesiąc temu91432
mod_vvisit_counterRazem4761030

Online: 46
Twoje IP: 35.170.81.210
,
Dzisiaj mamy: Gru 11, 2019

docs


PRACE NAD PROJEKTEM GIMNAZJALNYM PDF Drukuj Email
Sobota, 08 Marzec 2014 18:49

Od 2011 roku  uczniowie  gimnazjum mają szansę sprawdzić się w  projektach edukacyjnych.  Udział w projekcie ma pomóc ukształtować postawę umożliwiającą funkcjonowanie we współczesnym świecie.  Metoda projektu pozwala kształcić umiejętności pracy w grupie, samodzielnego podejmowania decyzji i  rozwiązywania problemów. Jest to świetna okazja , aby  wykazać się umiejętnościami, których nie można sprawdzić w trakcie egzaminu testowego.  Uczniowie mogą wybrać dowolny temat i pod opieką nauczyciela   pracować przez cały rok, aby na zakończenie przedstawić projekt  w atrakcyjny sposób  swoim kolegom i koleżankom.  Oto  jaką przedsiębiorczością potrafią wykazać się nasi uczniowie w zdobywaniu materiałów i w poszukiwaniu atrakcyjnej formy.

Więcej…
 
VIRTUAL EDEN – Drugie życie projektu. PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 16 Wrzesień 2013 19:54

STAR PROJECTS

 

W latach 2009-2011 zrealizowaliśmy w naszej szkole dwa projekty Programu Comenius – Partnerskie Projekty Szkół. Projekt realizowany we współpracy ze szkołami: czeską, węgierską i rumuńską został bardzo wysoko oceniony i otrzymał tytuł Przykładu Dobrej Praktyki, czyli STAR PROJECTS. Został także umieszczony w bazie European Shared Treasure.

W roku 2013 kończy się pierwszy etap unijnego  programu edukacyjnego. Była to okazja, aby zaprosić polskich koordynatorów najlepszych projektów na spotkanie z członkami Narodowej Agencji Programu „Uczenie się przez całe życie” oraz przedstawicielami Ministerstwa Edukacji Narodowej, które odbyło się w dniach 12-13 września 2013 roku, w Centrum Konferencyjnym w Miedzeszynie (Warszawa).

Pani Danuta Radomska-Filipek, koordynatorka projektów Comenius zaprezentowała projekt Virtual Eden, który promował naszą szkołę i miasto Jastrzębie-Zdrój. Mówiła także o jego trwałych rezultatach: o wyposażeniu szkoły w nowoczesny sprzęt, Kąciku Comeniusa, nawiązanych partnerskich stosunkach, posadzonych drzewka w Alei Comeniusa. (Pani Julia Karasz z węgierskiej szkoły pisała pracę na studiach podyplomowych na temat naszej współpracy.)

Podczas spotkania w Miedzeszynie pani Radomska-Filipek wzięła udział w warsztatach dotyczących pozytywnego wpływu środowiska lokalnego na realizację projektu. Koordynatorzy najlepszych w Polsce projektów wymieniali się doświadczeniami i dyskutowali jakie warunki muszą być spełnione, aby projekt odniósł sukces. Kierujący dyskusją zwrócili uwagę na potrzebę identyfikowania ryzyka i na sposoby radzenia sobie z trudnościami, monitorowanie jakością, zarządzanie czasem i budżetem.

Wszyscy koordynatorzy z niecierpliwością oczekują na rozpoczęcie przez Unię Europejską kolejnego etapu programu Partnerskie Projekty Szkół. Wymieniliśmy się adresami e-mailowymi i w ten sposób powstała sieć koordynatorów STAR PROJECTS.

Więcej…
 
Comenius-Ostatnie spotkanie PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 06 Czerwiec 2011 05:53

bukareszt_dzien_2_450

Lekcja biologii, języków obcych, matematyki i informatyki w pigułce. Drugi dzień pobytu uczniów i nauczycieli w Bukareszcie. Ostatnia wizyta w ramach programu Comenius. Reportaż wkrótce.

 
TYDZIEŃ COMENIUSA_5 PDF Drukuj Email
Środa, 18 Maj 2011 15:10
Podsumowanie Tygodnia Comeniusa

W poniedziałek miało miejsce podsumowanie Tygodnia Comeniusa. W związku z tym odbył się uroczysty apel. Przypomnieliśmy sobie, co to jest program Comenius i jakie korzyści odniosła nasza szkoła z uczestniczenia w nim. Każda klasa chciała przyczynić się do uświetnienia obchodów tego wyjątkowego tygodnia. Naturalne środowisko i jego ochrona to główny temat naszego projektu Virtual Eden. Klasy 3Ai 3B, które już drugi rok pracowały nad zadaniami związanym z ekologią przygotowały tematyczne przedstawienie, po którym każdy uczeń SP20 będzie wiedział, jak ważna jest ochrona naturalnego środowiska.

Realizacja międzynarodowych projektów nie byłaby możliwa bez znajomości języków obcych. Do tej pory korzystaliśmy głównie z języka angielskiego, ale w przyszłości być może będziemy posługiwali się także językiem niemieckim.

Uczniowie klasy 3A przygotowali przedstawienie w języku angielskim “Little Red Hen”. Dziewczynki z klas 3A, 2A, 2B, 1A i 1B wykonały nowoczesne układy taneczne. Wysłuchaliśmy też recytacji wierszy: „When Larry made lasagna” , “One, two, three, four, five , once I caught a fish alive” oraz “My friend”. Wszystkich uczniów przygotowała do występów p. Angelika Augustyn, nauczycielka języka angielskiego w młodszych klasach. P. Alina Cox, nauczycielka języka angielskiego w starszych klasach, poprosiła Dyrektor szkoły o wręczenie dyplomów i nagród uczniom, którzy brali udział w konkursie z języka angielskiego i z języka niemieckiego. Uczniowie klasy 1A gimnazjalnej zaprezentowali się w starym, ale aktualnym przed końcem roku szkolnego, przeboju The Beatles HELP!

Więcej…
 
TYDZIEŃ COMENIUSA_4 PDF Drukuj Email
Niedziela, 15 Maj 2011 11:27
dscn1002
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4