Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1725
mod_vvisit_counterWczoraj3111
mod_vvisit_counterW tygodniu8109
mod_vvisit_counterTydzień temu21119
mod_vvisit_counterW miesiącu32094
mod_vvisit_counterMiesiąc temu91432
mod_vvisit_counterRazem4761026

Online: 43
Twoje IP: 35.170.81.210
,
Dzisiaj mamy: Gru 11, 2019

Erasmus+


EUROPASS PDF Drukuj Email
Wtorek, 03 Styczeń 2017 08:20

Europass  to zestaw pięciu dokumentów pozwalających zaprezentować umiejętności i kwalifikacje w sposób jasny i zrozumiały w całej Europie. Dwa dokumenty: Curriculum Vitae (dotyczy posiadanych umiejętności i kwalifikacji) oraz  Paszport Językowy (samoocena umiejętności i kwalifikacji językowych) można wypełnić samodzielnie. Pozostałe trzy dokumenty wydają instytucje edukacyjne i szkoleniowe.  W przypadku realizacji projektu „Life is a project…” w ramach programu Erasmus Plus uczniowie biorący udział w wyjazdach mieli możliwość uzyskania trzeciego dokumentu:  Europass – mobilność. Zawiera on informacje na temat wiedzy i kwalifikacji nabytych w innym kraju europejskim, w naszym przypadku  w Estonii. Wypełniony on-line dokument, potwierdzony w polskiej szkole, został przesłany do szkoły estońskiej. Potwierdzony przez tamtejszego Dyrektora Szkoły, został wysłany do Krajowego Centrum Europass w Warszawie i po akceptacji odesłany do naszej placówki. Teraz nasze byłe uczennice: Małgorzata Bańkowska, Magdalena Cichy, Weronika Chmiel, Paulina Kempińska i Paulina Żurkowska będą mogły rozpocząć wzbogacanie swojego Curriculum Vitae o dodatkowe dokumenty potwierdzające ich umiejętności na rynku Unii Europejskiej. Dokumenty do odebrania u koordynatorki projektu.

23 grudnia 2016 roku Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowa Agencja w Warszawie zatwierdziła raport końcowy projektu „Life is a project, be an entrepreneur, make it successful” i przyznała mu ocenę bardzo dobrą.

Więcej…
 
Podsumowanie projektu Erasmus Plus PDF Drukuj Email
Środa, 31 Sierpień 2016 17:24

ERASMUS+

„Life is a project, be an entrepreneur, make it successful”

2014-1-BG01-KA201-001453_7  

Termin realizacji: 01.09.2014 - 31.08.2016

Przyznany grant: 32 470 euro

Zespół Szkół nr 11,   Jastrzębie-Zdrój

Tematem projektu „Life is a project, be an entrepreneur, make it successful” jest przedsiębiorczość.  Partnerzy: Bułgaria, Estonia, Norwegia, Polska, Rumunia, Turcja i Węgry.

Celem projektu jest  stworzenie wirtualnej międzynarodowej firmy reklamowej i zdobycie przez uczniów podstawowych informacji oraz  nabycie umiejętności przydatnych w prowadzeniu firmy.

Cele szczegółowe:

  • nabycie przez uczniów umiejętności w zakresie przedsiębiorczości
  • poszerzenie umiejętności informacyjno-komunikacyjnych – tworzenie filmów reklamowych, zamieszczanie ich w Internecie
  • doskonalenie umiejętności lingwistycznych - poszerzenie zasobu słownictwa związanego z przedsiębiorczością oraz tworzenie wypowiedzi na tematy związane z życiem codziennym i biznesowym
  • współpraca w międzynarodowej grupie

Więcej…
 
Zakończenie kursu Młodzi Przedsiębiorczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Sunita   
Poniedziałek, 11 Lipiec 2016 18:17

Koniec roku już za nami ale dopiero teraz do naszej szkoły dotarły certyfikaty poświadczające pozytywne ukończenie programu MŁODZI PRZEDSIĘBIORCZY. Od września chętni uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum uczestniczyli w programie edukacji ekonomicznej i przedsiębiorczej na platformie internetowej CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ. Program ten był podzielony na dwa obszerne moduły (jesienny i wiosenny), w każdym module było pięć działów. Średnio raz w miesiącu uczniowie dostawali do wykonania konkretne zadanie które jako zespół musieli wykonać z zastosowaniem różnorodnych metod. Za każdym razem wysyłane były materiały online i dopiero po zapoznaniu się z nowymi zagadnieniami i pojęciami z zakresu ekonomii i bankowości przystępowali do wykonywania zadania.

Więcej…
 
Erasmus+ Specjaliści reklamują PDF Drukuj Email
Środa, 24 Luty 2016 12:15

12345Członkinie grupy „Specjaliści” z Zespołu Szkół nr 11 w Jastrzębiu-Zdroju nie tylko uczą się, ale i pracują. Zdobywanie wiedzy ekonomicznej to ciężka praca dla gimnazjalistów. Zastosowanie zdobytej wiedzy z zakresu przedsiębiorczości może okazać się dobrą zabawą. Realizując program Erasmus +, polscy uczniowie zajmują się reklamą wirtualnej firmy. Podczas ferii połączone siły obu grup, czyli ubiegłoroczni absolwenci kursu Młodych Przedsiębiorczych oraz obecni, kręcili spot reklamowy w jastrzębskim Spa – w Kompleksie Dąbrówka – Parkowe Zacisze. Pani Magdalena Bazgier udostępniła uczniom wszystkie pomieszczenia, w którym mogli odgrywać rolę użytkowników Health Matters, wirtualnego centrum zdrowia. Dla Małgosi Bańkowskiej, Pauliny Żurkowskiej, Pauliny Kempińskiej , Ani Ulbrich, Weroniki Chmiel oraz jej brata Sebastiana była to godzina dobrej zabawy. Film będzie pokazywany podczas międzynarodowego spotkania w Estonii w marcu 2016.

Więcej…
 
Promocja szkoły w CEO PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 08 Luty 2016 19:42

Przez ostatnie tygodnie uczniowie biorący udział w kursie "Młodzi Przedsiębiorczy" pilnie analizowali różne sposoby inwestowania pieniędzy. Mentorka kursu, pani Magdalena Świderska, zaakceptowała ich sprawozdanie z uznaniem. 

"Wasze sprawozdanie jest rzetelnie i wyczerpująco przygotowane. Porównując lokaty, podaliście  niezbędne informacje - nazwę banku, link do strony, kwotę oprocentowania, przekonywająco uzasadniliście swój wybór. Dobrze obliczyliście również zysk po 3 latach dla kwoty 20 000 zł dla obu lokat. Plus za to, że uwzględniliście podatek od zysku - nie było to obowiązkowe. Ciekawie dobraliście spółki i rodzaje inwestycji. Wasz portfel został dobrze rozplanowany – gracie zarówno w dynamiczne akcje, jak i bezpieczne lokaty oraz inne instrumenty. Podoba mi się wasze uzasadnienie wyboru inwestycji, widać, że rozumiecie, czym różnią się od siebie akcje, obligacje i lokaty oraz, że przedyskutowaliście wasz wybór solidnie. Wasze propozycje zainwestowania 10 tys. są przemyślane. Także postanowiliście rozłożyć ryzyko inwestycji. Mam nadzieje, że nauczyliście się czegoś nowego o inwestowaniu i oszczędzaniu w tym module, co przyda wam się, gdy będziecie mieli własne pieniądze.  Ta wiedza z pewnością pomoże wam być bardziej świadomymi konsumentami i inwestorami."

"Specjaliści" przesłali także dowód swojej wizyty w banku. Fakt ten został doceniony przez organizatora kursu, a zdjęcia wraz z notatką pojawiły się na stronie  Centrum Edukacji Obywatelskiej. 

http://www.ceo.org.pl/pl/przedsiebiorczy/news/specjalistki-w-banku 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5