Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1907
mod_vvisit_counterWczoraj3295
mod_vvisit_counterW tygodniu8451
mod_vvisit_counterTydzień temu23719
mod_vvisit_counterW miesiącu75020
mod_vvisit_counterMiesiąc temu92297
mod_vvisit_counterRazem4612304

Online: 49
Twoje IP: 100.24.122.228
,
Dzisiaj mamy: Paź 23, 2019

Janusz Korczak


Jesteśmy na EduTubie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Miler   
Piątek, 11 Styczeń 2013 15:06

Nasze Święto Korczaka już na EduTubie!
Rok Janusza Korczaka za nami. Zakończyliśmy realizację projektu ELEMENTARZ KORCZAKA prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. O naszych działaniach można już przeczytać na ogólnopolskiej platformie edukacyjnej EduTuba www.edutuba.pl/dokument?id=20113
Święto Korczaka w naszej szkole przebiegało pod znakiem konkursów, które odbyły się na dwóch poziomach edukacyjnych: dla gimnazjalistów [Who was Korczak? Kim był Korczak? Na stronie naszej szkoły] i uczniów SP. W przygotowanie i przeprowadzenie obu tych konkursów zaangażowały się gimnazjalistki: Justyna Siwanowicz, Aleksandra Tkocz i Patrycja Skrzypiec.
Uczniowie szkoły podstawowej zmierzyli się z konkursowymi zadaniami w trzyosobowych zespołach. Wykazali się bardzo dobrą znajomością biografii, twórczości i metod pedagogicznych Starego Doktora. Zaimponowali Szanownemu Jury znajomością Konwencji o Prawach Dziecka i pojęć związanych z demokracją oraz ...talentem aktorskim i kreatywnością.
Pierwsze miejsce zdobył zespół klasy IV b [Emilia Szulc, Szymon Bykowski, Piotr Muchowski]. Drugie miejsce zajął zespół klasy VI a [Anna Bac, Magdalena Cichy, Błażej Serwotka], a trzecie zespół klasy V b [Mikołaj Stefański, Sebastian Kucharczyk, Grzegorz Benc]. Nagrody dla uczniów ufundowali nauczyciele naszej szkoły, a słodycze na konkurs dla szkoły podstawowej i gimnazjum – Pan Tadeusz Markiewicz. Serdecznie dziękujemy!!!
Dziękujemy również Radnemu Tadeuszowi Markiewiczowi, ks. Pawłowi Kaczmarczykowi i Pani Pedagog, Agnieszce Kaczmarskiej za pracę w jury.

Wszystkim, którzy tak życzliwie wspierali nasze działania w ramach realizacji projektu, dziękujemy z całego serca.
Renata Miler, Krystyna Szczęsny

Więcej…
 
Who was Korczak? Kim był Korczak? PDF Drukuj Email
Niedziela, 06 Styczeń 2013 23:54

Dzień 19 grudnia 2012 r. został ogłoszony w naszej szkole Dniem Korczaka. Odbyło się podsumowanie kilkumiesięcznych działań związanych z Januszem Korczakiem. Uczniowie wzięli udział w konkursach związanych z działalnością tego pedagoga i jego walką o prawa dziecka. Nauczycielki języka angielskiego -  Danuta Radomska-Filipek i Angelika Augustyn - oraz  niemieckiego – Katarzyna Madeksza -  przygotowały quiz w tych językach. Pytania dotyczyły życia i działalności Korczaka. Sześć zespołów poliglotów z gimnazjum dzielnie walczyło o nagrody ufundowane przez Wydawnictwo EGIS, a wręczone przez panią Dyrektor Szkoły, Barbarę Langosz. Pytania były nieco podchwytliwe;  test wyboru zawierał  pytania, na które mogła być jedna odpowiedź prawidłowa lub dwie, a nawet  trzy. Przykładowe pytania

Korczak studied:

  1. 1.Medicine
  2. 2.Foreign languages
  3. 3.Journalism

 

Więcej…
 
Korczak: Festiwal Wirtualny PDF Drukuj Email
Środa, 19 Grudzień 2012 07:56

FESTIWAL WIRTUALNY „Elementarz Korczaka”

065Ania Bac, Magda Cichy, Julia Malik, Błażej Serwotka, Piotr Muchowski – uczniowie naszej szkoły  18 grudnia 2012 r. wzięli  udział w FESTIWALU WIRTUALNYM „Elementarz Korczaka” organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Festiwal trwał ponad 3 godziny zegarowe, ponieważ nie obyło się bez  przeszkód natury technicznej.

Na stronie CEO o ustalonych w programie festiwalu godzinach pojawiały się  kolejno nowe zadania do wykonania.Uczniowie odpowiedzieli w sumie na 7 pytań, zamieścili plakat na Facebooku i napisali krótki artykuł do gazetki szkolnej.

 

Więcej…
 
Elementarz Korczaka PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 19 Listopad 2012 13:03

Rok szkolny 2011/2012 przebiegał w naszej szkole pod kątem przygotowań do ważnych uroczystości: XXX-lecia Szkoły Podstawowej, nadania imienia Gimnazjum, a także sztandarów obu szkołom. W związku z tym dopiero w roku szkolny 2012/2013 jesteśmy w stanie włączyć się do obchodów Roku Janusza Korczaka. W szkole powstał zespół, który będzie pomagał zapoznawać się uczniom i nauczycielom z ELEMENTARZEM KORCZAKA.

Przede wszystkim przystąpiliśmy do programu Centrum Edukacji Obywatelskiej ELEMENTARZ KORCZAKA. Jest to ogólnopolski program będący propozycją uczczenia Roku Korczaka poprzez konkretne działania uczniów i nauczycieli. Zadaniem młodzieży jest poznanie sylwetki Janusza Korczaka,, m.in. poprzez jego teksty. CEO proponuje uczestnikom projektu również festiwal on-line „Wirtualny Elementarz”. Chcielibyśmy wziąć w nim udział.

 

Więcej…
 
Janusz Korczak naszym natchnieniem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Orłowska-Zyzało   
Poniedziałek, 19 Listopad 2012 10:35

REGULAMIN
konkursu plastycznego „Janusz Korczak naszym natchnieniem"

1. Postanowienia ogólne:

  1. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół nr 11 w Jastrzębiu-Zdroju
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2