Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1943
mod_vvisit_counterWczoraj1736
mod_vvisit_counterW tygodniu5896
mod_vvisit_counterTydzień temu10518
mod_vvisit_counterW miesiącu18552
mod_vvisit_counterMiesiąc temu57572
mod_vvisit_counterRazem3008009

Online: 44
Twoje IP: 54.147.40.153
,
Dzisiaj mamy: Gru 14, 2017

11
Gru
2017
Drugie miejsce w Polsce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Bernacki   

jkhW dniach 9-10 grudnia na lodowisku warszawskiego Torwaru odbyły się finałowe zmagania w ramach PGE Turnieju Juniorów Hokeja. O triumf w pierwszej edycji zawodów dla najlepszych w kraju zespołów żaka młodszego (rocznik 2006 i młodsi) walczyło osiem drużyn wyłonionych w czterech turniejach eliminacyjnych w Toruniu, Opolu, Oświęcimiu i Lublinie. W stolicy o zwycięstwo zmagały się ekipy: AH Legia Warszawa, GKS Stoczniowiec Gdańsk, MKS Cracovia Kraków, JKH GKS Jastrzębie, UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok, UKH Unia Oświęcim, MKS Sokoły Toruń i MOSM Tychy. Nasi hokeiści odnieśli komplet zwycięstw w swojej grupie. W finałowym spotkaniu to jednak sanoczanie byli lepsi, pokonując naszych uczniów 5:2. W meczu o trzecie miejsce MOSM Tychy wygrał 1:0 po rzutach karnych z Cracovią.

Więcej…
 
10
Gru
2017
Godzina kodowania - Computer Science Education Week – 4-10 Grudnia 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji informatycznej (Computer Science Education Week), jest największą inicjatywą edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Można w niej uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie. Uczniowie klasy 3c SP właśnie kończą kurs programowania. Przez kilka  miesięcy uczyli się kodować i programować w oparciu o ogólnoświatowy kurs programowania, przygotowany przez takie sławy z dziedziny informatyki jak Mincraft, Facebook, Microsoft itp. Sprawdzeniem umiejętności była tzw. „Godzina kodowania”, podczas której kursanci wykonują 13 zadań w ciągu godziny. Najszybsi programiści obecnego kursu klas III to Jeremi Majchrzak, Marta Małysz, Jakub Czyż, którzy napisali w sumie ponad 1000 linijek kodu. Opiekunem kursu jest p. M. Makos, która założyła kursantom także wirtualną klasę dzięki, czemu uczniowie mieli możliwość kodować także w domu z podglądem do ich wyników online. 

1

 
07
Gru
2017
Matematyczne łamigłówki filmowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Zachęcamy uczniów klas gimnazjalnych do udziału w konkursie "Matematyczne łamigłówki filmowe" organizowanym przez Akademię Młodzieżową działającą w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Jest on adresowany do wszystkich uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w wieku 13-19 lat. Celem konkursu jest wzrost wiedzy matematycznej wśród uczniów oraz propagowanie innowacyjnych metod nauczania tego przedmiotu.

Zasady konkursu:

  • Konkurs polega na rozwiązaniu 8 zagadek matematycznych zawartych w krótkich filmach nagranych przez młodzież z Akademii Młodzieżowej.
  • Filmy będą publikowane na funpage’u Akademii Młodzieżowej na Facebooku oraz na kanale Telewizji Akademii Młodzieżowej na Youtube co dwa dni. Pierwszy z nich pojawi się 7 grudnia 2017 r. o godz. 20.00., ostatni 21 grudnia 2017 r.
  • Wygrywa ten, kto w najkrótszym czasie dobrze rozwiąże wszystkie łamigłówki filmowe.
  • Nagrodą główną jest zdalnie sterowany statek powietrzny – DRON HUBSAN X4. Dodatkowo pierwsze dziesięć osób zdobędzie gadżety i łamigłówki matematyczne.

Więcej szczegółów można sprawdzić na stronie internetowej

www.konkurs.akademiamlodziezowa.pl lub dzwoniąc pod numer tel. 512 440 046.

 
06
Gru
2017
Stawiam na wolontariat PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   

Stawiam na WOLONTARIAT, bo WARTO!

Pod koniec każdego miesiąca będzie wybierany „NAJAKTYWNIEJSZY WOLONTARIUSZ”:

Październik 2017r. – Karolina Kleeberg

Listopad 2017r. – Maja Gajda

Więcej…
 
06
Gru
2017
II Miejski Konkurs "Christmas Stocking" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Sunita   

Christmas stockingSzkoła Podstawowa nr 15 w Jastrzębiu-Zdroju organizuje II Miejski Konkurs "Christmas Stocking" - Bożonarodzeniowa Skarpeta Na Prezenty. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów z klas 1-6 szkoły podstawowej.

Prace można składać u p.Agnieszki Sunity do 12 grudnia.

Regulamin konkursu

 
06
Gru
2017
Wyjście wolontariuszy na "Światowy Dzień Wolontariusza" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   

img 01W roku 2017 Międzynarodowy Dzień Wolontariusza przypada na 5 grudnia (wtorek).

Dziś właśnie jest ten dzień....

Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje pożytku publicznego w niesienie pomocy innym, zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym.

Początkowo słowo wolontariusz oznaczało osobę, która poświęca się służbie wojskowej. W XVIII i XI wieku zaczęły zaś pojawiać się pierwsze organizacje charytatywne (wiele z nich z inicjatywy Kościoła) skupione nie tylko na pomocy w miejscach działań wojennych, ale również w wymiarze lokalnym. Oczywiście nie oznacza to, że ludzie wcześniej sobie nie pomagali. Jednak dopiero w XX wieku wolontariat nabrał bardziej złożonego i zjednoczonego wymiaru. Dziś miliony ludzi dobrej woli czynnie uczestniczą w działaniach humanitarnych, pokojowych i charytatywnych, prowadzonych m.in. przez Czerwony Krzyż, Korpus Pokoju czy UNICEF. W Polsce wolontariat jest mniej powszechny niż na Zachodzie, w dużej mierze z powodu braku odpowiednich inicjatyw w czasach PRL-u. Sytuacja ulega jednak wyraźnej poprawie od lat 90., kiedy zaczęły powstawać liczne organizacje pozarządowe. Dziś na terenie kraju istnieje sieć Centrów Wolontariatu, które pośredniczą między osobami szukającymi pomocy i gotowymi ją ofiarować. Nieoceniony wpływ na rozwój świadomości pro-społecznej wywarła również Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Szacuje się, że obecnie ok. 10% Polaków jest lub bywa wolontariuszami.

Więcej…
 
05
Gru
2017
Wirtualna biblioteka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Na ten projekt długo trzeba było czekać, ale w końcu ruszył.

W wirtualnej bibliotece pod adresem lektury.gov.pl uczniowie z całej Polski znajdą lektury do szkół podstawowych (gimnazjów) i liceów. Nie będą musieli wyrabiać sobie kart ani stać w kolejkach. Nie grozi im, że ktoś ich ubiegnie i wypożyczy książkę przed nimi – lektur starczy dla wszystkich, a wypożyczonych książek w ogóle nie trzeba będzie zwracać do biblioteki.

Biblioteka zawiera 32 proc. wszystkich pozycji z kanonu lektur szkolnych, zarówno tych obowiązkowych, jak i uzupełniających. Z biegiem czasu zasoby cyfrowej biblioteki będą powiększane i uzupełniane o nowe utwory.

Więcej informacji na stronie WP

 
04
Gru
2017
Miejski Turniej Wiedzy o Zdrowiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Bańka   

img 02Uczeń klasy IIIb gimnazjum Igor Szczęsny zajął III miejsce, natomiast uczennica klasy VIIa Monika Wojtkowska oraz uczeń klasy VIIb Adrian Wrucha zdobyli ex aequo wyróżnienia w XV Miejskim Turnieju Wiedzy o Zdrowiu, zorganizowanym przez Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój w ramach obchodów Jastrzębskich Dni Promocji Zdrowia. Honorowy patronat nad przebiegiem konkursu tradycyjnie już objęła Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój, pani Anna Hetman. Igorowi, Monice i Adrianowi gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, zdrowego stylu życia oraz zasad udzielania pierwszej pomocy i życzymy kolejnych edukacyjnych sukcesów.

Więcej…
 
01
Gru
2017
NASI PŁYWACY W PŁETWACH MEDALISTAMI FINAŁU KPP W PŁYWANIU W PŁETWACH. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Górska   

DSC07422W ostatni weekend listopada w Jastrzębiu-Zdroju rozegrano finał Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach. 

Na pływalni 'Laguna' nasi zawodnicy dwadzieścia razy stawali na podium, w tym dziesięć razy na jego najwyższym stopniu. W wyścigach indywidualnych po cztery zwycięstwa a zarazem cztery złote medale na swoje konto zapisali:  Sonia Kiliszewska i Krystian Albrecht. Natomiast jedną wygraną ma  na swoim koncie Emilia Pacyna i Wiktoria Oszkiel. Poza tym Emilia Pacyna zdobyła jeden srebrny medal i dwa brązowe, Wiktoria Oszkiel jeden srebrny, Kuba Pelaczyk jeden srebrny medal oraz brązowy medal Stefania Kiliszewska.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 9

Organizacja lekcji

Dziennik elektroniczny

Egzaminy i Sprawdzian

Logowanie