Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1831
mod_vvisit_counterWczoraj2367
mod_vvisit_counterW tygodniu1831
mod_vvisit_counterTydzień temu20568
mod_vvisit_counterW miesiącu56117
mod_vvisit_counterMiesiąc temu68630
mod_vvisit_counterRazem4147085

Online: 42
Twoje IP: 54.146.98.143
,
Dzisiaj mamy: Maj 20, 2019

17
Sty
2019
Zapraszamy do biblioteki po nowości książkowe! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   

IMG 20190109 132538Kiedy za oknem zima, dobra książka towarzystwa nam dotrzyma. Zapraszam do biblioteki szkolnej.

 
16
Sty
2019
Wspaniałe i gorące serca wolontariuszy SP20 w zbiórce w 27 Finale „WOŚP-u”. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   

IMG 4165Niegasnący entuzjazm dla dzieła pomocy dzieciom wykazali nasi uczniowie, którzy dołączyli do grona wolontariuszy w całej Polsce biorących udział 13 stycznia 2019r. (w niedzielę) w tym jakże ważnym przedsięwzięciu.

Już od 6 godziny rano nasi wolontariusze pobierali puszki, identyfikatory oraz serduszka, aby móc włączyć się już po raz 27 w Finał „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.

Jak wiemy, celem zbiórki było przeznaczenie pieniędzy z puszek na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Dziś takich placówek jest w Polsce prawie 50 i to właśnie tam trafiają najciężej chore dzieci. A do właściwej diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków niezbędne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie. Właśnie na zakup tego specjalistycznego sprzętu w tym roku zbierali wolontariusze WOŚP-u.

Więcej…
 
15
Sty
2019
Spotkanie z myśliwym - poznajemy ciekawe zawody PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bogusława Lasota   

P1560934
W dniu 15 stycznia 2019r. do klasy 1a zawitał prawdziwy myśliwy w odświętnym mundurze - pan Łukasz Kubica. Spotkanie z myśliwym było częścią klasowego projektu edukacyjnego pt. "Poznajemy ciekawe zawody".  Pan Łukasz wyjaśnił uczniom różnicę między dwoma pojęciami - łowiectwem a polowaniem i opowiedział o początkach polowań przez człowieka. Przypomniał, że już od najdawniejszych czasów łowiectwo było podstawowym sposobem zdobywania pożywienia. Z upolowanego zwierzęcia człowiek miał nie tylko mięso, ale również skórę, która służyła mu za okrycie oraz kości potrzebne do wyrobu narzędzi. Zaprezentował elementy galowego stroju myśliwskiego, narzędzia i rekwizyty służące do polowań, w tym między innymi róg myśliwski, na którym dzieci starały się zatrąbić, a który rozpoczyna i kończy zbiorowe polowania. Wiele ... wiele ... ciekawych wiadomości uczniowie mogli dowiedzieć się od pana myśliwego. Na zakończenie zajęć otrzymali interesujące zeszyty edukacyjne dotyczące łowiectwa, a po serdecznym pożegnaniu i wręczeniu panu Łukaszowi upominku,  nastąpiło wspólne pozowanie do pamiątkowego zdjęcia.

Więcej…
 
14
Sty
2019
Muzyka karnawałowa z różnych stron świata - saksofon PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bogusława Lasota   

P1560793

W dniu 14 stycznia 2019 odbyło się kolejne spotkanie uczniów klas I-III z artystami z Filharmonii Śląskiej. Tym razem tematem warsztatów muzycznych  była Muzyka karnawałowa z różnych stron świata. Podczas zajęć uczniowie poznali różne rodzaje saksofonów: sopranowy, altowy, basowy. Mieli też możliwość zatańczenia wielu tańców do wykonywanej muzyki. Bo jak karnawał - to taniec i zabawa!

Więcej…
 
14
Sty
2019
27 Finał WOŚP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Kanik, Kamil Kapustka   

CCF20190113 00000Pomaganie jest dziecinnie proste.
(hasło tegorocznego finału)

W tym roku czterech przedstawicieli klasy VIIIb kwestowało na ulicach Jastrzębia-Zdroju podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę 13 stycznia 2019r. W szeregi wolontariuszy reprezentujących w tym dniu Szkołę Podstawową nr 20 na terenie miasta włączyli się Szymon Giziński, Jakub Kanik oraz Kamil Kapustka. W sumie do naszych puszek trafiła kwota 1718,89 zł, która zasili pulę środków przeznaczonych na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Mamy nadzieję, że jako absolwenci będziemy kontynuować zaszczytną grę w najpiękniejszej Orkiestrze świata.

 
13
Sty
2019
Styczniowe spotkanie z Przedszkolakami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Mizera-Kulas   

IMG 6244

11.01.2019 odwiedzili nas bardzo mili Goście, Przedszkolaki z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 20. Uczniowie klasy IIb przypomnieli wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Na scenie obowiązkowo pojawiły się osoby, które znamy ze scen biblijnych: Maryja, Józef, aniołowie, pasterze, Trzej Królowie i inne postacie towarzyszące narodzinom Jezusa. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami. Wszystkie Przedszkolaki z uwagą oglądały jasełka, aktywnie włączały się w śpiewanie piosenek świątecznych, a na koniec nagrodziły aktorów wielkimi brawami.

Więcej…
 
13
Sty
2019
Pen Pal Cambridge. Wymiana listów w języku angielskim z uczniami w Meksyku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

flagaWszystkich uczniów naszej szkoły chętnych do doskonalenia umiejętności pisania w języku angielskim zapraszam do udziału w Programie PenPal Cambridge, polegającym na wymianie listów w języku angielskim. Partnerem wymiany jest International School w Saltillo w MEKSYKU. Na Wasze listy czeka ponad 20 rówieśników z Ameryki Północnej.

Wystarczy zapisać się do naszej zabawy i … pisać do kolegów z Meksyku. Listy piszemy po angielsku, odręcznie, dostarczamy je do p. Moniki Makos-Gałan (s.21) osobiście lub skan, zdjęcie listu na maila Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Listy wysyłam do szkoły w Meksyku elektronicznie. Mamy 2 tygodnie na ich przygotowanie. Uczniowie z Meksyku piszą na ten sam temat i w tym samy czasie.

Temat pierwszej wymiany „What would you like to know about others country” (Co chciałbyś wiedzieć o moim kraju? - Meksyku) termin dostarczenia listu do opiekuna (p. Makos-Gałan) 25 stycznia.

 

Pierwsze listy do kolegów z Saltillo napisali uczniowie klasy 7b w ramach lekcji języka angielskiego. Poniżej list od Pablo, którego zainteresowała wzmianka o naszej drużynie piłkarskiej

LINK DO FORMULARZA ZAPISU DO PROJEKTU

Pablo

 
10
Sty
2019
Góra Grosza 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Julia Chołuj, Angelika Zazulak, Dominik Smolarczyk   

img 04W dniach 10-11.12.2018r. odbył się zorganizowany przez przedstawicieli klasy VIIIb szkolny finał dziewiętnastej edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. W tym roku wspólnie usypaliśmy Górę Grosza o wadze 6 kg i wartości 78,05 zł, którą za pośrednictwem Poczty Polskiej przesłaliśmy inicjatorowi akcji Towarzystwu Nasz Dom. Dziękujemy wszystkim osobom wrażliwym na los dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej, wychowujących się w rodzinach zastępczych lub domach dziecka.

Zachęcamy do dalszego gromadzenia grosików i udziału w następnej, jubileuszowej już XX edycji Góry Grosza.

Więcej…
 
08
Sty
2019
Las w słoiku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominik Kolat, Jakub Przemyk   

img 24W poniedziałek 7 stycznia klasa VIIIb wzięła udział w warsztatach ekologicznych zatytułowanych „Las w słoiku”. W części teoretycznej zastanawialiśmy się nad symbiotyczną relacją człowieka z przyrodą, analizowaliśmy piramidę potrzeb Maslowa i utrwalaliśmy podstawowe pojęcia ekologiczne. Dużo czasu poświęciliśmy refleksji nad zbawiennym wpływem kontaktu z lasem na zdrowie i samopoczucie człowieka. W części praktycznej wykonaliśmy samowystarczalny mini ekosystem zamknięty w przezroczystym szklanym naczyniu. Poznaliśmy zasady przygotowania podłoża, układania i dekorowania kompozycji roślinnej oraz właściwej pielęgnacji lasu w słoiku.

Dziękujemy edukatorom Westernowego Parku Rozrywki Twinpigs i pani Magdalenie Błachut-Wiśniewskiej za możliwość uczestniczenia w zajęciach.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 26

Rekrutacja do SP 20

Logowanie