Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3429
mod_vvisit_counterWczoraj8252
mod_vvisit_counterW tygodniu21463
mod_vvisit_counterTydzień temu66659
mod_vvisit_counterW miesiącu21463
mod_vvisit_counterMiesiąc temu184427
mod_vvisit_counterRazem5483049

Online: 57
Twoje IP: 34.231.21.83
,
Dzisiaj mamy: Cze 04, 2020

17
Mar
2020
Świetliczaki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Nowosada - Micek   

swietlicaKochane Świetliczaki „#siedzenachacie kreatywnie” to moja propozycja na ten czas. Polega na tym, że każdy, oczywiście chętny (czyli pewnie wszyscy:) wykonuje w domu (bo gdzieby indziej, WSZYSCY SIEDZIMY W DOMU), pracę. Prace mogą być plastyczne, techniczne, literackie, informatyczne i wszystko co jeszcze wymyślicie. Mają być piękne, ciekawe, zaskakujące. Wykorzystujemy wszystko co mamy teraz w domu pod ręką, nie wysyłamy nikogo do sklepu. Można wykorzystać surowce wtórne, np. korki, rolki po papierze (z którego ostatnio robiliśmy zapasy). Patyczki, kamyczki znalezione na spacerze (można wychodzić, ale z dala od ludzi w gronie najbliższych, do lasu). Można napisać książkę, mały tomik poezji (1dzień=1wiersz). Jeżeli ktoś chce tylko malować to nie jeden rysunek a małą galerię rysunku. Można zilustrować lekturę szkolną, stworzyć komiks. Można tworzyć rodzinnie - to do Mai i Mikołaja, Mai i Adasia, Nel i Mikołaja, Natalii i Tomka, Dawida i Milenki, Mikołaja i Gosi. Można wszystko, włóżcie w to swoje serce. Z Waszej twórczości zrobimy po powrocie do szkoły wystawę, najlepsze prace zostaną nagrodzone. Pozdrawiam Was serdecznie, zdrowia życzę i pamiętajcie: siedzimy w domu!!!

 
11
Mar
2020
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Langosz   

Szanowni Rodzice.

Informuję, że od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie szkoły zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie szkoła nie będzie prowadziła zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Dzieci w tym czasie przebywają w domu.

W czwartek (12.03) i piątek (13.03) odbędą się w szkole zajęcia opiekuńcze dla tych uczniów, którzy nie mogą zostać w domu. Od poniedziałku (16.03) nie będzie dla uczniów żadnych zajęć.

Przypominam, że rodzicowi dziecka do 8 roku życia należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368).

Dyrektor szkoły

Barbara Langosz

 
10
Mar
2020
Sukcesy w Wojewódzkich Zawodach Łyżwiarskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Bernacki   

lodDziś na lodowisku „Jastor” rozegrano Wojewódzkie Zawody Łyżwiarskie, wchodzące w skład Współzawodnictwa Sportowego Szkół. W ramach Igrzysk Dzieci (rocznik 2007 i młodsi) naszą szkołę reprezentowali dziewczęta i chłopcy.

Wśród 10 szkół z całego województwa nasze uczennice zajęły VII lokatę. W rywalizacji chłopców, gdzie startowało 9 szkół zdobyliśmy srebrny medal.
W najbliższy czwartek, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, udział w zawodach wezmą starsi uczniowie roczników z 2005/2006.
Skład dziewcząt: Oliwia Gajda, Maja Matusik, Julia Wojtczak, Blanka Woźniak, Hanna Onak.
Skład chłopców: Filip Wojciechowski, Mikołaj Osiadły, Adam Leśniok, Jakub Czyż.

Gratulujemy!

 
10
Mar
2020
Profilaktyka - jak zmniejszyć ryzyko zakażenia wirusem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W związku z pojawieniem się w naszym regionie przypadków zakażenia wirusem 2019-nCoV, Państwowy Zakład Higieny dzieli się prostymi wskazówkami pozwalającymi zminimalizować ryzyko zarażenia. Zalecane czynności w większości przypadków nie odbiegają od przestrzegania podstawowych zasad higieny osobistej.

Koronawirus 2019-nCoV powoduje gorączkę, kaszel, duszności, bóle mięśni i zmęczenie. Przenosi się drogą kropelkową, a więc podczas kaszlu, kichania czy mówienia.

Umyj ręce:
- po kaszlu lub kichaniu,
- podczas opieki nad chorym,
- przed, w trakcie i po przygotowaniu posiłku,
- przed jedzeniem,
- po skorzystaniu z toalety,
- kiedy ręce są widocznie zabrudzone,
- po pracy ze zwierzętami lub odpadami zwierzęcymi.

 

Więcej…
 
09
Mar
2020
Puchar zostaje w szkole! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Mizera-Kulas   

IMG 20200303 111454W naszej szkole, dnia 3 marca 2020r. odbył się XXV Miejski Konkurs Matematyczny o tytuł „Mistrza Matematyki” uczniów klas II - III szkół podstawowych. Konkurs ten zorganizowany został pod patronatem Anny Hetman Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Do trudnej rywalizacji przystąpiło 33 uzdolnionych matematycznie uczniów z 18 jastrzębskich szkół podstawowych. Punktualnie o godzinie 9.00 Pani Prezydent Anna Hetman i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 Barbara Langosz, przywitały uczestników konkursu oraz ich opiekunów. Uczestnicy konkursu przez 45 minut rozwiązywali test składający się z zadań zamkniętych i otwartych. W trakcie pracy komisji konkursowej, uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek oraz eksperymenty i doświadczenia poszerzające ich umiejętności matematyczne. Laureatami XXV Miejskiego Konkursu Matematycznego o tytuł „Mistrza Matematyki” zostali:

Mistrz Matematyki – Maria Onak SP nr 20

II miejsce – Alicja Sławińska SP nr 3

III miejsce – Antoni Kroczek SP nr 17

Wyróżnienia:

Amelia Kielar SP nr 10

Kalina Sładkowska SP nr 1

Szymon Brózda SP nr 6

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, pamiątkowe dyplomy oraz wylosowali pluszowe upominki. Pragniemy podziękować naszym sponsorom, dzięki hojności których mogliśmy zrealizować całe przedsięwzięcie. Fundatorami nagród byli: Rada Rodziców, Wydział Edukacji Jastrzębia-Zdroju, Jastrzębska Spółka Węglowa S.A., Agencja Reklamowa Druczek S.C., Świat Alkoholi, anonimowi sponsorzy. Słodki poczęstunek przygotowali Rodzice klasy VIIIb i firma SUMAREX Sp. zo.o.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

31 marca 2020r. Marysia Onak będzie reprezentowała naszą szkołę w XIII WOJEWÓDZKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM „Z MATEMATYKĄ ZA PAN BRAT”. Bardzo mocno trzymamy kciuki. Powodzenia!!!

Więcej…
 
05
Mar
2020
Akcja charytatywna "Daj piątaka zabij raka" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W czwartek 12 marca akcja "Daj piątaka - zabij raka"

arek1<-- Poznajcie Arka.

Pieniądze ze sprzedaży ciasta (wyjątkowo w tym dniu 5 zł za szt.) przeznaczone zostaną na leczenie Arka. W tym dniu zorganizowany zostanie również mini kiermasz świąteczny, z którego dochód zostanie przekazany na leczenia Arka.

 

 

Więcej…
 
02
Mar
2020
Profilaktyka zdrowotna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Langosz   

Szanowny Rodzicu

  1. Prosimy o nieprzysyłanie przeziębionych i chorych dzieci do szkoły;
  2. Jeśli uczniowie i rodzice nie mieli kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
  3. Jeśli dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, prosimy o niezwłocznie powiadomienie najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej lub zgłoszenie się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;
  4. W przypadku nieprzewidzianego zamknięcia szkoły rodzicowi dziecka do 8 roku życia należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368),

(Na podstawie rekomendacji Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa.)

 
25
Lut
2020
HIP-HOPOWY PROGRAM PROFILAKTYCZNY „Nie zmarnuj swojego życia” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   

img 0224 lutego 2020r. uczniowie klasy 8a Szkoły Podstawowej nr 20 uczestniczyli w spotkaniu, które prowadzili znani polscy raperzy Bęsiu i DJ Yonas – ze swoją akcją profilaktyczną skierowaną do młodzieży szkolnej „NIE MARNUJ SWOJEGO życia!”.

Projekt powstał z inicjatywy Fundacji Edukacja z Wartościami oraz raperów Bęsia i Dj Yonasa (tworzących skład RYMCERZE).

W bardzo żywy sposób raperzy zachęcali młodych ludzi do rozwijania swoich talentów, do robienia w życiu tego co się kocha. RYMcerze przestrzegali na swym przykładzie przed tym jakie niebezpieczeństwa są spowodowane przez zażywanie używek, czy też innych zniewoleń człowieka, które z reguły prowadzą do ludzkich tragedii. Przekazują treści profilaktyczne i pozytywny komunikat „bez zadęcia i patosu” również w swoich hip-hopowych kawałkach.  

Nie Zmarnuj Swojego Życia.
Projekt dla młodzieży, który może zmienić życie…
Oficjalna strona Bęsiu & Dj Yonas: rymcerze.pl/
https://dziendobry.tvn.pl/a/besiu-i-dj-yonas--bog-ponad-hajs
https://www.youtube.com/watch?v=rVaGQk6iRnw
   

My im mówimy: Nie Zmarnuj Swojego Życia!
Nie zmarnuj czasu, talentów, relacji.
Żyj wartościami. Bądź sobą. Rozwijaj się.
Myśl o przyszłości. Bądź kreatywny. Ryzykuj.

Więcej…
 
24
Lut
2020
INFORMACJA O SPOSOBIE ORGANIZACJI I PRZEPROWADZANIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY obowiązująca w roku szkolnym 2019/2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

INFORMACJA O SPOSOBIE ORGANIZACJI I PRZEPROWADZANIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY obowiązująca w roku szkolnym 2019/2020

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 10

Procedury bezpieczeństwa

Projekt unijny

  • An Image Slideshow

Egzamin ósmoklasisty

LogowanieSponsorzy i Partnerzy