Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3573
mod_vvisit_counterWczoraj5960
mod_vvisit_counterW tygodniu19816
mod_vvisit_counterTydzień temu24360
mod_vvisit_counterW miesiącu63184
mod_vvisit_counterMiesiąc temu105241
mod_vvisit_counterRazem4897357

Online: 38
Twoje IP: 18.210.24.208
,
Dzisiaj mamy: Sty 17, 202006
Paź
2019
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Mizera-Kulas   

logo 2019Dnia 4 października 2019 roku sprawdzaliśmy „tabliczkową wiedzę” uczniów III klas.
Zajęcia miały na celu przedstawienie tabliczki mnożenia w formie zabaw, tak by żadnemu z uczniów nie kojarzyła się tylko z nudnym odpytywaniem podczas lekcji matematyki.
Uczestnicy rozwiązywali łamigłówki, zagadki matematyczne, układali puzzle, powtarzali rymowanki, pokonywali tory przeszkód.

Mnożenie może być świetną zabawą!

 
05
Paź
2019
Słodki Czwartek!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Cichowlas   

ciasta

Samorząd uczniowski serdecznie zaprasza na Słodkie Czwartki na parterze przy wejściu do szkoły. W nowym roku szkolnym 3.10.2019 słodkości przygotowali rodzice klasy 5c. Ciasteczko w symbolicznej kwocie 2zł. Dziękujemy i zapraszamy.

 
05
Paź
2019
Dzień Chłopaka!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Cichowlas   

chlopakZ okazji Waszego Święta - my, dziewczyny, życzymy każdemu chłopcu:
- Dziewczyny - tylko tej najfajniejszej,
- Ciastek - tylko tych najsłodszych
- Samochodów - tylko tych najszybszych
- Zabaw - tylko najweselszych
- Przygód - tylko najciekawszych
... i butów - takich, co najlżejsze
w których wszędzie mógłbyś dotrzeć!

Pamiętając o naszych chłopcach dziewczynki z samorządu szkolnego dnia 30.09.2019 wręczyły każdemu chłopcu nie tylko życzenia ale i słodki upominek.

Więcej…
 
01
Paź
2019
Kącik książki dziecięcej - zaopiekuje się Twoją niepotrzebną książką. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

portrayal-89193 640Wszystkich uczniów, którzy posiadają w domu niepotrzebne, ciekawe książki dla dzieci zachęcamy do podzielenia się nimi!!

Powstaje kącik książki, który znajdzie się nieopodal dekoracji ściennej przy stolikach na szkolnym korytarzu edukacji wczesnoszkolnej. Książki można przekazać nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej lub po prostu zostawić na stoliku przy dekoracji. Liczmy, że dzięki tej inicjatywie rozbudzimy zainteresowanie literaturą piękną wśród dzieci. Uczniowie klas I-III dodatkowo znajdą miłą alternatywę na przerwie, a także poćwiczą umiejętność czytania czy utrwalą ortografię.

 

Przypominamy książki przekazujemy nieodpłatnie i bezzwrotnie. Można je przekazać paniom z edukacji wczesnoszkolnej lub zostawić na stoliku na parterze. Dodatkowo dziecko, które zakocha się w jakimś tytule może zabrać go sobie do domu, a po przeczytaniu przynieść z powrotem do kącika.

 
27
Wrz
2019
Akcja Sprzątanie Świata PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

ziemia2

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 po raz kolejny aktywnie wzięli udział w akcji sprzątania świata. W poniedziałkowy poranek zaopatrzeni w rękawiczki i worki zbierali śmieci w naszej najbliższej okolicy.

Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Akcja została zapoczątkowana w 1989 r. w Australii, a od 1994 roku bierze w niej udział również Polska. Kampania polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest również budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej mieszkańców oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcję  zorganizowały Panie: Joanna Cuber, Karolina Kazimierska-Kopacz, Daria Borkowska

 
27
Wrz
2019
Zmiana planu lekcji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Od 30 września 2019 r. obowiązuje nowy plan lekcji

 
25
Wrz
2019
Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariola Bojda   

IMG 20190925 092516W dniu 25.09.2019r. klasy edukacji wczesnoszkolnej wybrały się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju. Już od najmłodszych lat duża grupa dzieci pragnie zostać strażakami, dlatego wizyta ta była pełna emocji i radości. Uczniowie naszej szkoły oglądali wozy bojowe, wozy ratownictwa technicznego, sprzęt ratowniczo-pomocniczy, sprzęt gaśniczy, a także samochody i sprzęt specjalistycznej grupy poszukiwawczo-ratowniczej. Zapoznali się z pracą strażaka, dyspozytora, a także zobaczyli, jak wygląda szkolenie funkcjonariuszy. Zainteresowani mieli możliwość założyć maskę przeciwgazową, usiąść w wozie strażackim, czy też załączyć syreny alarmowe.

W trakcie zwiedzania nie sposób było pominąć walor edukacyjny oraz przypomnieć zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, jak i zachowania w przypadku zaistnienia pożaru. Uczniowie przyswoili zasady bezpiecznego zachowania w domu i w szkole. Przypomnieli sobie również niezbędne kroki, jakie należy przedsięwziąć w przypadku zaistnienia niebezpieczeństwa. Zajęcia miały na celu wzmacnianie pozytywnego wizerunku bohaterów, którzy na co dzień ratują nasze życie i mienie i były zorganizowane w ramach cyklu „Poznajemy ciekawe zawody”.

 
25
Wrz
2019
W biegach dziewczyny górą! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Bernacki   

zdjW dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły rywalizowali w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. „Dwudziestka” godnie reprezentowana była we wszystkich kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci (rocznik 2007 i młodsi) oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej (rocznik 2005 i 2006).

Dziewczęta zajęły odpowiednio I miejsce (kategoria młodsza) i II miejsce (kategoria starsza). Równie dobrze pobiegli chłopcy zajmując II lokatę (rocznik 2007 i młodsi) i III lokatę (rocznik 2005 i 2006).

W ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół dziewczęta rocznika 2007 i młodsze pojadą na zawody szczebla rejonowego.

Skład dziewcząt (Igrzyska Dzieci): Bernacka Marta, Kempińska Patrycja, Matusik Maja, Onak Hanna, Piątek Zuzanna, Woźniak Blanka, Orawska Zuzanna, Szulc Tatiana,.

Skład dziewcząt (Igrzyska Młodzieży): Linde Julia, Ostasz Dominika, Wątroba Anna, Burdzik Natalia, Grzymkiewicz Oliwia, Postupalska Wiktoria.

Skład chłopców (Igrzyska Dzieci): Abrachamczyk Mateusz, Gołofit Natan, Landziński Wiktor, Leśniok Adam, Osiadły Mikołaj, Pasoń Czesław, Zmorzyński Adrian.

Skład chłopców (Igrzyska Młodzieży): Woźniak Wiktor, Fyda Kamil, Mysłowski Szymon, Poręba Maciej, Stolarski Bartłomiej, Wojciechowski Sebastian.

Zdjęcia 

 
22
Wrz
2019
Zakończono zbiórkę okularów. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

IMG 20190920 135810Zakończyła się w naszej szkole zbiórka okularów w ramach akcji charytatywnej Okuliści dla Afryki. 

Zebrano 135 par okularów. Dziękujemy wszystkim darczyńczom.

Okulary zostaną dostarczone w najbiedniejsze rejony Afryki, a następnie dopasowane po uprzednim badaniu okulistycznym - przez pracowników fundacji Okuliści dla Afryki

Dziękujemy!!!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 5

Projekt unijny

  • An Image Slideshow

LogowanieSponsorzy i Partnerzy