Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1185
mod_vvisit_counterWczoraj2128
mod_vvisit_counterW tygodniu9442
mod_vvisit_counterTydzień temu7015
mod_vvisit_counterW miesiącu25435
mod_vvisit_counterMiesiąc temu61538
mod_vvisit_counterRazem3407875

Online: 34
Twoje IP: 54.81.197.24
,
Dzisiaj mamy: Cze 22, 2018

25
Maj
2018
I MIEJSCE W TURNIEJU WIEDZY O ZDROWIU ORAZ II MIEJSCE W ZAWODACH W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Pasoń   

Clipboard01

 17 maja 2018r. w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu W zdrowym ciele, zdrowy duch. Naszą szkołę reprezentowała 7 osobowa drużyna: Tadeusz Kośmider, który pisał test wiedzy o zdrowiu ( I MIEJSCE W MIEŚCIE W KONKURSIE WIEDZY O ZDROWIU), pozostali reprezentanci brali  udział w turnieju sportowym: Ewa Sitkowska, Wiktoria Cnota, Maja Chromik, Paulina Płaszczyk, Szymon Zacharjasz, Franciszek Lorenz, Magdalena Szostak. Nasi sportowcy rywalizowali w 5 konkurencjach. Było „sadzenie ziemniaków”, bieg  z woreczkiem, przechodzenie przez szarfę, bieg z piłką oraz rzuty do kosza. Po dodaniu punktów uzyskanych w turnieju wiedzy i wyników uzyskanych przez drużyny sportowe nasza drużyna zajęła PIERWSZE miejsce ex aequo, po dogrywce rzutów do kosza ostatecznie zajęliśmy 2 miejsce, jednym punktem . W tym roku zajęliśmy zatem drugie miejsce. Gratulujemy naszym sporowcom z klasy II a i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Więcej…
 
24
Maj
2018
Strażacy w akcji - poranek czytelniczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Mizera-Kulas, Anna Koprowska   

IMG 4311Tradycją spotkań promujących głośne czytanie jest udział gości specjalnych. Tym razem nasze zaproszenie przyjęli Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Tychach: p. Dawid Mryka i p. Wojciech Oczko. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajki o księżniczce Lence, a później miały świetną okazją, by zadać Strażakom pytania. Zapytały m. in. o najgroźniejsze akcje, w których uczestniczyli strażacy oraz czy wszystkie pożary gasi się wodą, zobaczyły z bliska ognioodporny strój i sprzęt strażacki, dowiedziały się o sposobach powiadamiania straży pożarnej w przypadku pożaru, jak również o niebezpieczeństwach związanych z występowaniem trującego i toksycznego tlenku węgla. Na zakończenie spotkania zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia. Był to bardzo mile spędzony czas, dziękujemy i życzymy tylu powrotów, ile wyjazdów.

 

Więcej…
 
22
Maj
2018
Spektakl taneczno-teatralny „Szepty” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Bańka   

img 22Zauroczeni marcowym „Przebudzeniem” powróciliśmy w piątek do sali widowiskowej Wodzisławskiego Centrum Kultury, żeby obejrzeć kolejny spektakl tym razem w wykonaniu juniorskiej grupy Teatru Tańca „Memento” zatytułowany „Szepty”. Młodzi artyści zaprosili nas do wzruszającego tanecznego świata otulonego niesamowitą muzyką, tajemniczą grą świateł i głębokim słownym przekazem.

Po powrocie do Jastrzębia-Zdroju przed bramą kopalni „Zofiówka” zapaliliśmy znicze, złożyliśmy kwiaty i minutą ciszy oddaliśmy hołd tragicznie zmarłym górnikom. Refleksja, zaduma i poczucie szacunku dla górniczego trudu towarzyszyły nam również podczas lekcji muzealnej „Historia węglem pisana - wystawa o jastrzębskim górnictwie” w Galerii Historii Miasta, w trakcie której pan Marcin Boratyn przejmująco opowiadał o realiach pracy 900 m pod ziemią.

To był kolejny inspirujący i wzbogacający nas edukacyjny wyjazd.

Galeria zdjęć ze spektaklu „Szepty” - https://www.facebook.com/WuCeKa/ - posty z dnia 28.04. oraz 18.05.

Zdjęcia wykonał Seweryn Żulewski.

Więcej…
 
22
Maj
2018
Za nami piękne wspomnienia… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   

IMG 0763Za nami jest VII edycja szkolnego konkursu „Mam Talent”.

16 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbył się finał szkolnego konkursu „Mam Talent”.

Wszystkich uczestników było 27. Zaprezentowany był: taniec, śpiew, recytowanie wierszy oraz gra na gitarze. Wśród tylu uczestników znaleźli się i tacy, którzy pokazali tam jakże piękny swój talent plastyczny.

W skład „jury” wchodzili przedstawiciele grona pedagogicznego: pani dyrektor Barbara Langosz, pani Krystyna Szczęsny oraz pani Kamila Pasoń.

Jak zwykle można było liczyć na pomoc ze strony wolontariuszy, którzy stali na straży porządku naszego konkursu. To oni też czuwali nad sprawiedliwym podziałem nagród dla naszych uczestników.

Wszyscy występujący zaskoczyli nas swym talentem, natomiast burzę oklasków wywołał występ Oliwiera z 3c, który rozgrzał publiczność i jury do czerwoności swym utworem „Miłość w Zakopanym”. Wielkim odkryciem okazała się również uczennica klasy 5a Daria Sputo, która w ciągu parunastu minut stworzyła wspaniałe arcydzieło plastyczne. Ale o tym za chwilę….

Więcej…
 
20
Maj
2018
JuraPark Krasiejów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Mizera-Kulas   

IMG 4239Dnia 15.05.2018 klasy I b i III a udały się na wycieczkę do zaczarowanego i bardzo ciekawego miejsca - Parku Dinozaurów w Krasiejowie. Dzieci przez całą podróż (trwającą prawie dwie godziny) były bardzo grzeczne i z niecierpliwością wyczekiwały momentu przybycia na miejsce. I warto było czekać, bo zabawa była wspaniała. Najpierw dzieci zostały zaproszone na pokład kapsuły czasu, która zabrała nas w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Przyglądaliśmy się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery i pierwszym formom życia. Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną, która mierzy 1500 metrów.  Następnym etapem wycieczki był pawilon paleontologiczny, który zabezpiecza największe w Europie skamieniałości płazów i gadów, które oglądaliśmy przez szklaną podłogę. Następnym punktem programu były warsztaty paleontologiczne, polegające na preparowaniu z gipsowego bloku „szkieletu” dinozaura. Po szaleństwie na placu zabaw poszliśmy na seans filmowy do kina emocji cinema 5d. Potem odwiedziliśmy Park Nauki i Ewolucji Człowieka gdzie kosmiczny prom przeniósł nas w czasy pierwszych istot ludzkich. Wyposażeni w specjalne kaski mieliśmy możliwość oglądania filmów 3d o pierwszych istotach człekokształtnych. Z wycieczki wróciliśmy uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń.

Więcej…
 
20
Maj
2018
ZBIÓRKA RZECZY NA PCK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   

pobraneWYKAZ RZECZY ZEBRANYCH W AKCJI „ZBIÓRKA RZECZY NA PCK”

W SP20 Z ODZIAŁAMI GIMNAZJALNYMI – GIMNAZJUM NR 9

- w roku szkolnym 2017/2018

 

W dniu 15 maja 2018r. pedagog szkolny przekazał  do Oddziału Rejonowego „Polskiego Czerwonego Krzyża”  dla ubogich rodzin i ich dzieci poniższe rzeczy.

Pragnę serdecznie podziękować każdemu, kto przyczynił się do włączenia w akcję zbiórki na PCK, która trwa przez cały rok szkolny w naszej szkole.

 Opiekun wolontariatu szkolnego

Agnieszka Kaczmarska

Więcej…
 
15
Maj
2018
„Lekcja zoologii” Adriana Wruchy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Bańka   

img 01Na ostatniej godzinie wychowawczej Adrian przygotował naszej klasie miłą niespodziankę. Przyniósł jednego ze swoich podopiecznych – przepiękną barwną odmianę węża zbożowego. Adrian przekazał nam dużo ciekawych informacji o warunkach hodowli, wymaganiach i zwyczajach tego gatunku gada. Opowieść uatrakcyjniły dykteryjki z życia rodziny hodującej egzotyczne zwierzęta. Mieliśmy również okazję zaobserwować przebieg karmienia i sposób pobierania przez węża pożywienia. Ponieważ wąż zbożowy jest jednym z najłagodniejszych i przyjaźnie nastawionych zwierząt, ochotnicy mogli go dotknąć, pogłaskać a nawet wziąć do ręki.

Lekcja bardzo nam się podobała. Dziękujemy!

Więcej…
 
13
Maj
2018
Wycieczka do Krakowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bogusława Lasota   

P1510813W dniu 9 maja 2018 uczniowie klas 3b i 3c wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Celem wycieczki było przede wszystkim poznanie ważniejszych zabytów Krakowa oraz jego historii. Program wycieczki był bardzo bogaty i już o godz. 9.00 przekroczyliśmy bramę Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, w którym na powierzchni 6 ha parku rozmieszczone są urządzenia demonstrujące zjawiska fizyki, takie jak pryzmat, tarcza Newtona, kalejdoskop. Kolejną atrakcją dla dzieci były warsztaty cukiernicze w najmniejszej na świecie Manufakturze Cukierków, gdzie własnoręcznie uczniowie wyprodukowali/wykonali lizaki na bazie technologii zaczerpniętej z XVIII - wiecznych manufaktur. Następnie spacer po mieście i zwiedzanie Wawelu z Muzeum Katedralnym włącznie. Na zakończenie wycieczki pożegnał nas Smok Wawelski ziejący ogniem, życząc nam szczęśliwego powrotu do domu.

Więcej…
 
11
Maj
2018
Tomek i Kuba piszą o spotkaniu z Michałem Rusinkiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Miler   

img 11We wtorek 08.05.2018r. nasza klasa 4c oraz klasa 4b z panią Anią – naszą wychowawczynią, która uczy języka angielskiego i plastyki, z drugą panią Anią, która jest naszą szkolną bibliotekarką, i z panią Renatą, która uczy nas języka polskiego - poszliśmy do Miejskiej Biblioteki Publicznej na ulicy Wielkopolskiej 1a w Jastrzębiu – Zdroju - pisze Tomasz Łachut z klasy 4c w swojej relacji z wycieczki. Uczniowie wzięli udział w spotkaniu z pisarzem: „Michał Rusinek to słynny pisarz, który pisze wierszyki i książki dla dzieci. Napisał m.in. książki pt. „Wierszyki domowe”, „Jak Przekręcać i Przeklinać” i „Zaklęcie na w” wyjaśnia Tomek. Cała relacja Tomasza Łachuta znajduje się na stronie klasy 4c .

Również klasa 4b ma swoje sprawozdanie autorstwa Jakuba Dąbrowy; oto fragmenty: Kiedy doszliśmy na miejsce, wszyscy usiedli, pani bibliotekarka pokazała nam trzy ciekawe ławki, które przypominały książki. Kiedy skończyliśmy je oglądać, przyszedł pan Michał Rusinek, zaproszono nas do sali (…).Nasza klasa i inne siedziały już na miejscach, a wtedy wszedł pisarz. Pani bibliotekarka zabrała głos i powiedziała, że dzisiaj są urodziny biblioteki (70 lat) i dała mikrofon panu pisarzowi. Pan Michał Rusinek przedstawił się i powiedział, że cieszy się, że jest coś starszego od niego.

Na początku mówiliśmy o tym, co powinna mieć rymowanka i wiersz, potem były przymiotniki, czyli wymienialiśmy przymiotniki, a pan pisarz je zapisywał w opowiadaniu, które miało trochę luk. Kiedy skończyliśmy, to bardzo śmiesznie wyszło, bo były tam takie wyrazy jak: zabite okno, ruda kura i pierogowa czarownica...relacjonuje Kuba i tak podsumowuje: Moim zdaniem wyjście do Miejskiej Bibliotek Publicznej to fajny pomysł. Spotkaliśmy się już z drugim pisarzem w tym roku szkolnym i przy okazji zwiedziliśmy trochę Jastrzębia.

Tomek tak ocenia spotkanie: Sądzę, że wycieczka do biblioteki nam się udała i była bardzo dobrym pomysłem. Pan Michał okazał się bardzo mądrym i wartościowym człowiekiem. Mam zamiar przeczytać jego książkę.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 31

Rekrutacja do SP 20

Organizacja lekcji

Dziennik elektroniczny

Egzaminy i Sprawdzian

Logowanie