Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1155
mod_vvisit_counterWczoraj3025
mod_vvisit_counterW tygodniu1155
mod_vvisit_counterTydzień temu21215
mod_vvisit_counterW miesiącu46490
mod_vvisit_counterMiesiąc temu88677
mod_vvisit_counterRazem4491477

Online: 45
Twoje IP: 34.237.76.91
,
Dzisiaj mamy: Wrz 16, 2019

04
Paź
2018
Konkurs historyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Balogh, Katarzyna Morcinek   

 

patrici

SZKOŁA MŁODYCH PATRIOTÓW

Zapraszamy do udziału w konkursie historycznym „POLSKIE SYMBOLE NARODOWE”

dla uczniów klas IV -V

 

Więcej…
 
04
Paź
2018
Konkurs historyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Balogh, Katarzyna Morcinek   

szkoła

SZKOŁA MŁODYCH PATRIOTÓW

Zapraszamy do udziału w konkursie historycznym „Historia Polski, a patriotyzm”

dla uczniów klas VI -VIII

 

Więcej…
 
04
Paź
2018
Magic: The Gathering PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

mtg

 
03
Paź
2018
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   

IMG 20181002 171649

Czyż Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych mógł rozpocząć się lepiej?? Dziś najszczęśliwszym człowiekiem w szkole byłam ja. Do biblioteki szkolnej dotarł pierwszy transport książek, jakie zamówiliśmy w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dziękuję księgarni Autorska za tak wspaniałą współpracę.

Więcej…
 
03
Paź
2018
Listy do przyszłości! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Miler   

W najbliższy czwartek odbędzie się Szkolny Etap Konkursu „Listy do przyszłości!”

Uczniowie, którzy zgłosili się do konkursu i dostarczyli do swojego Nauczyciela języka polskiego lub do p. R. Miler pisemne zgody rodziców na uczestniczenie w tym konkursie, spotkają się o godzinie 12.45 w sali 215 i w ciągu jednej lekcji napiszą list do swojego rówieśnika, który będzie żył w Polsce za 100 lat. Listy będą pisane odręcznie na okolicznościowym papierze listowym dostarczonym już przez Organizatora konkursu do naszej szkoły. List musi zmieścić się na jednej stronie A4, taki jest format papieru.

W ocenie uwzględnia się: poprawność ortograficzną, stylistyczną i interpunkcyjną, zachowanie wymagań wypowiedzi epistolograficznej, logiczne powiązanie całości wypowiedzi, poziom literacki Listu (bogactwo zastosowanych środków stylistycznych), oryginalność formułowania myśli.

100 najlepszych listów z 4 województw: śląskiego, dolnośląskiego, małopolskiego oraz opolskiego zostanie przechowanych w Kapsule Czasu na Wawelu. Być może będą to listy Naszych Uczniów! Fakt przeprowadzenia tego projektu zostanie zapisany w archiwach wawelskich z prośbą o odczytanie listów w 2118 roku.

Konkurs ma przypominać, że ślady zostawiane przez współczesne pokolenia wpływają na pomyślność przyszłych pokoleń. W ten sposób ma pomagać w kształtowaniu patriotycznych postaw w naszej szkole. Wszystkim Uczestnikom życzymy oryginalnych pomysłów!

 
01
Paź
2018
Dzień Chłopaka w klasie 1a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bogusława Lasota   

P1530991

Dzień Chłopaka - to nowe, nieoficjalne święto obchodzone w Polsce 30 września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie męski, albo raczej chłopięcy odpowiednik Dnia Kobiet. W dniu tym dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię. Tak obchodzono ten sympatyczny dzień w klasie 1a.

Więcej…
 
01
Paź
2018
Nasi uczniowie współautorami książki o JSW. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

okladkaUczniowie naszej szkoły w ramach projektu JSW Dzieciom napisali książkę o Jastrzębskiej Spółce Węglowej, górnictwie i pracy w JSW. Książka napisana jest dla dzieci i przez dzieci,  zawiera dziecięce wiersze i ilustracje oraz trafne a czasami bardzo dowcipne spostrzeżenia. Jest ciekawa merytorycznie, a zawarte w niej informacje w przystępny sposób opisują świat dorosłych z perspektywy dziecka. Pracownicy JSW spędzili wiele godzin na rozmowach z uczniami a także zaprosili ich na zwiedzenie spółki i jej przedsiębiorstw, m.in kopalni w Jastrzębiu i koksowni w Dąbrowie Górniczej. Dzieci miały szanse zwiedzić miejsca, do których nie mają wstępu nawet pracownicy spółki. Na rozmowę zaprosił ich sam prezes pan  Daniel Ozon, który zafundował uczniom wiele niespodzianek i wycieczkę oraz zaprosił  na prawdziwy śląski obiad. Pomysłodawcami i koordynatorami projektu był Zespół CRS JSW.

Do uroczystego wręczenia książek doszło na szkolnym festynie. 

 

Pod tym linkiem można pobrać wersję cyfrową książki.

 

strona1 logo podstawowe JSW  

 
01
Paź
2018
Europejskie Dni Języków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Radomska-Filipek   

Europejskie Dni Języków.

W piątek odbyło się losowanie krajów. W maju 2019 każda klasa zaprezentuje wylosowany kraj podczas szkolnego Dnia Europy. 

4a Dania
4b Irlandia
4c Hiszpania
4d Holandia
5a Austria
5b Szwecja
5c Włochy
6a Francja
6b Węgry
6c Belgia 
7a Czechy
7b Portugalia

 

 
29
Wrz
2018
Ruszył Program dla Szkół PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

Jak co roku nasza szkoła bierze udział w Programie dla Szkół

 

Dzięki udziałowi w  Programie dla szkół uczniowie bezpłatnie otrzymują w szkole produkty mleczne oraz warzywa i owoce. Uczą się także zasad zdrowego odżywiania, w szczególności poznają korzyści diety bogatej w owoce, warzywa i produkty mleczne, a także uczą się o ich pochodzeniu, uprawie i produkcji oraz m.in. jak postępować, aby nie marnować żywności.

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 następna > ostatnia >>

Strona 27 z 29

Projekt unijny - Wiedza naszą przyszłością

  • An Image Slideshow

Logowanie