Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj657
mod_vvisit_counterWczoraj2760
mod_vvisit_counterW tygodniu3417
mod_vvisit_counterTydzień temu18240
mod_vvisit_counterW miesiącu41273
mod_vvisit_counterMiesiąc temu88148
mod_vvisit_counterRazem4310838

Online: 33
Twoje IP: 35.153.135.60
,
Dzisiaj mamy: Lip 16, 2019

23
Paź
2018
Warsztaty patriotyczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Mizera-Kulas   

f-nasza-paczka-i-niepodleglosc

 23.10.2018 r. uczniowie klasy IIb i IIIa uczestniczyli w warsztatach patriotycznych z Zofią Stanecką autorką  książek dla dzieci z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Pani Stanecka rozpoczęła spotkanie od wyjaśnienia słowa „niepodległość”. Następnie na przykładzie fragmentu książki „Nasza Paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach” dzieci dowiedziały się jak wyglądają i czym są symbole narodowe. Autorka opowiedziała również o procesie powstawania książki zanim trafi ona do czytelnika oraz o wolności twórcy w ukazaniu świata. Każdy z uczestników wykonał pracę plastyczną ukazującą symbole, które kojarzą im się z wolnością. Chętni uczniowie prezentowali swoje prace i omawiali je. Prace przez nich wykonane były bardzo kreatywne. Hasło „wolność” w rozumieniu małych dzieci ma zupełnie inne znaczenie. Dziękujemy za zaproszenie na spotkanie autorskie, celem którego było upowszechnienie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci.

Więcej…
 
23
Paź
2018
18 X 2018 Święto Poczty Polskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Nowosada-Micek, Joanna Cuber   

poczta 1Dziś naszym Świetliczakom przybliżono wiadomości o poczcie i sposobie przekazywania informacji dawniej i dziś. Wspólnie układaliśmy drogę jaką list musi przejść od nadawcy do odbiorcy. Projektowaliśmy swoje znaczki pocztowe, a na koniec dzieci bawiły sie w pocztę, którą same wcześniej wykonały.

 

 

Więcej…
 
23
Paź
2018
Jesień w świetlicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Nowosad-Micek, Gabriela Kasprzak   

P 20181023 162004

Jesień na dobre już zawitała do naszej świetlicy. Były kasztany, jarzębina i żołędzie, prace z kolorowych liści. Dzieci robiły grzybki, jeżyki oraz papierowe dynie. Projektowały swoje parasolki i malowały jesienne krajobrazy. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Więcej…
 
22
Paź
2018
Projekt czytelniczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Mizera-Kulas   

o-panu-tralalinskim-b-iext34652906

Klasy II i III realizują projekt czytelniczy „Czytasz Ty, czytam ja, każdą książkę dobrze znam”, którego założeniem jest kształcenie nawyków czytelniczych uczniów, uwrażliwienie dzieci na piękno utworów literackich, rozwijanie i poszerzanie wiedzy o świecie, wspomaganie rozwoju emocjonalnego oraz kształtowanie postaw dziecka. W dniu 16 października 2018 roku uczniowie klasy IIb zaprezentowali Przedszkolakom przedstawienie „Wierszykowo - Tuwimowo”, natomiast 17 października 2018 roku wystąpili dla uczniów klas młodszych naszej szkoły. Wszyscy mieli okazję poznać albo przypomnieć sobie czytane przez rodziców wiersze Juliana Tuwima.

Więcej…
 
21
Paź
2018
Słodki Czwartek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Cichowlas   

ciastkoSamorząd szkolny wraz z opiekunem kieruje ogromne podziękowania dla rodziców klasy 1b oraz klasy 2a za wsparcie oraz za zaangażowanie w życie szkolne. Słodkie Czwartki to ogromna radość dla naszych uczniów i pracowników szkoły, a każdy uczeń nie może się wprost doczekać kolejnego Pysznego Czwartku.

Dziękujemy

 

 
21
Paź
2018
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Cichowlas   

den14.X.2018 innymi słowy Dzień Nauczyciela, niewątpliwie zostanie w pamięci uczniów i nauczycieli naszej szkoły SP nr 20.

Samorząd Uczniowski z tej okazji dołączył się z życzeniami i upominkami do przepięknej Akademii, którą zorganizowała p. D. Bień – Caldzudis wraz z p. E. Marzec, a wspaniałą dekoracje stworzyła p. M. Patek.

Uczniowie, nauczyciele, emeryci oraz pracownicy szkoły wraz administracją mogli obejrzeć przedstawienie "Jak Czarny Rycerz został górnikiem", które zostało stworzone przez nauczycieli naszej szkoły: p. K. Morcinek , p. R. Miler, p. K. Szczęsny, p. M. Gagat , p. A . Orłowską – Zyzało, która była odpowiedzialna za dekoracje.

Więcej…
 
19
Paź
2018
Akcja Głośnego Czytania u pierwszaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

IMG 20181019 142229W ramach Ogólnopolskiego Dnia Czytania, uczniowie klasy 1b przeprowadzili w swojej klasie Akcje Głośnego Czytania w obecności gościa – weterynarza. Zajęcia zostały połączone z tematem zajęć – tygodniowym blokiem wiedzy na temat zwierząt. Motywem przewodnim akcji były Przygody Gangu Słodziaków, popularnej sieci sklepów,  które odwiedziły naszą klasę w postaci kolorowych maskotek.

Zdjęcia z relacji w linku.

 
19
Paź
2018
SZKOŁA MŁODYCH PATRIOTÓW - konkurs recytatorski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Balogh, Katarzyna Morcinek   

szkoła

SZKOŁA MŁODYCH PATRIOTÓW

Zapraszamy do udziału w konkursie recytatorskim „Kto Ty jesteś? Polak Mały” dla uczniów klas 1-3 SP.

 

Więcej…
 
18
Paź
2018
Programowanie unplugged pierwszaków- Europejski Tydzień Kodowania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

IMG 20181010 111524

Europejski Tydzień Kodowania to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej ściśle współpracujących z Komisją Europejską. Akcja ta, realizowana przez wolontariuszy w całej Europie, ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne. Może na przykład służyć do rozwiązywania problemów, wcielania różnych pomysłów w życie, czy komunikacji.

W ramach tego przedsięwzięcia pierwszaki z Ib już rozpoczęły przygodę z programowaniem. W kreatywny i przystępny sposób poznały język komputerów. 

Zdjęcia w linku

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 następna > ostatnia >>

Strona 24 z 28

Rekrutacja do SP 20

Logowanie