Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj497
mod_vvisit_counterWczoraj3095
mod_vvisit_counterW tygodniu3592
mod_vvisit_counterTydzień temu21215
mod_vvisit_counterW miesiącu48927
mod_vvisit_counterMiesiąc temu88677
mod_vvisit_counterRazem4493914

Online: 41
Twoje IP: 34.226.234.20
,
Dzisiaj mamy: Wrz 17, 2019

19
Lis
2018
Warsztaty w MBP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Dąbrowa   

img 11W dniu 17.10.2018 nasza klasa 5b z panią Renatą Miler i panią Anią Koprowską wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju. O godzinie 8:00 spotkaliśmy się w sali 215 z panią Miler, porozmawialiśmy i odłożyliśmy plecaki. Następnie ustawiliśmy się w parach pod drzwiami wejściowymi i poszliśmy.

Gdy dotarliśmy do biblioteki, najpierw przemówiła bibliotekarka, powiedziała, że dzisiaj spotykamy się z panem Szymonem Tulkiem, rysownikiem. Potwierdził, że zajmuje się rysowaniem już od 10 lat. Powiedział do nas, żebyśmy schowali naszą benzynę i żebyśmy byli trochę ciszej, bo użyje amunicji, czyli mikrofonu. Spotkanie były to głównie warsztaty rysownicze, dowiedzieliśmy się, jak powstaje komiks. Pan Szymon pokazał na projektorze parę przykładowych komiksów, min.  Fistaszki - komiks, który pojawiał się najpierw w 5 gazetach, potem w 15, potem w 20, potem w 30, a 20 lat później w 20 miliardach gazet, tak: w 20 mld. Nastała cisza, wszyscy byli pod wrażeniem. A potem komiks numer 2: Garfield  i jego pan John, dosyć popularny komiks i kreskówka.

Po 5 minutach przerwy pan Tulek przedstawił nam podstawy komiksu. Najpierw pokazał nam rodzaje dymków, dymki znaliśmy z  lekcji j. polskiego, ale pan Tulek przypomniał nam, że dymek podstawowy to piszemy coś i dobieramy to w odpowiedni dymek, czyli jak nasza postać myśli to w dymek szlaczkowaty (~~) jeśli postać mówi, to dymek będzie prosty ([-----]), ale nie musimy pisać możemy użyć znaków np. serce, czaszka itd. Teraz podstawy komiksu, komiks powinien mieć jak zeszyt margines. Pan Szymon dał nam ołówki. Gdy większość narysowała, dostaliśmy długopisy do potuszowania  tylko jednego rysunku, potem na stole pojawiły się gumki i mogliśmy zgumować tylko ten rysunek, który został potuszowany, bo jak wiadomo gumka gumuje ołówek, a my nie chcieliśmy rysować od nowa. Potem pochowaliśmy ołówki, gumki i długopisy, oddaliśmy rysunki i mogliśmy oglądać rysunki kolegów.

Dobra. Warsztaty skończone, wracamy do szkoły. Odebraliśmy kurtki, ustawiliśmy się w pary. Gdy dotarliśmy do szkoły, zostały dwie lekcje.

Moim zdaniem, wyjście do Miejskiej Biblioteki Publicznej to dobry pomysł, nauczyliśmy się, jak powstaje komiks i ominęły nas niektóre lekcje!

Więcej…
 
17
Lis
2018
Śniadanie Daje Moc PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

To najlepszy start w nowy dzień!

Uczniowie klas I-III po raz kolejny wzięli udział w programie edukacyjnym: Śniadanie Daje Moc. Dzięki takim inicjatywom dzieci mają okazję samodzielnie przygotować pożywne i zdrowe śniadanie, a następnie wspólnie smakować i celebrować II śniadanie w szkole.

Relacja z tego wydarzenia na klasowych stronach.  

 
16
Lis
2018
ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

IMG 20181115 120146

Klasa 1b organizuje kampanię ZBIÓRKI ELEKTROŚMIECI w naszej szkole.

W dniach 19-23 listopada można zostawić elektrośmieci przy wejściach szkoły w specjalnych kartonach.

Pamiętajcie, że  zużytego sprzętu RTV i AGD oraz komputerowego nie można wyrzucać do śmietnika, musi być on dostarczony do specjalnego punktu, czym zajmą się pierwszaki z 1b z naszej szkoły.

Dla każdego - kto przyniesie ektrośmieci pow. 1kg upominek od JSW - do odbioru w sali 21. (8:00-11:30)

 
15
Lis
2018
Konkurs plastyczny w klasach I-III PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Mizera-Kulas, Joanna Skubis   

IMG 5482W związku z setną Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę 25 października 2018r. odbył się konkurs plastyczny „Kocham Polskę. 100-lecie odzyskania niepodległości”. Wszyscy uczniowie klas I-III z wielkim zaangażowaniem wykonali samodzielnie prace, które były oceniane wg następujących kryteriów:

-  zgodność z tematem konkursu,

- jakość wykonania,

-  oryginalność,

- stopień trudności wykonania.

 

Komisja w składzie: Małgorzata Patek, Anna Orłowska Zyzało, Anna Koprowska dokonała oceny prac w dwóch kategoriach wiekowych oraz przyznała nagrody i wyróżnienia następującym autorom prac plastycznych.

 

 Kategoria I (klasy pierwsze):

I miejsce – Weronika Wolańczyk 1 a

II miejsce – Milena Małych 1 b, Ksawery Krasnopolski 1 b

III miejsce – Ignacy Skubis 1 a

Wyróżnienia: Michał Grobelski, Tymoteusz Kroczy, Maja Strawiak, Bartosz Foltyn, Zofia Zakowicz, Leon Zyzało.

Kategoria II (klasy drugie i trzecia):

I miejsce – Przemysław Kędzierski 2 b

II miejsce – Beata Brocka 2 b, Filip Kordylewicz 3 a

III miejsce – Emilia Dębowska 2 b, Klaudia Kocur 2 b

Wyróżnienia: Antoni Oleksy, Liliana Koprowska, Wiktoria Cnota, Leonia Gałan, Michalina Mensfel, Szymon Wiewióra.

9 listopada 2018 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu, zwycięzcy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani słodkościami, przygotowanymi przez samorząd szkolny.

 

Więcej…
 
15
Lis
2018
Młodzi Patrioci śpiewają... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Morcinek, Justyna Balogh   

Konkurs pieśni patriotycznej

 

             DSC 0080   9 listopada nasza szkoła uroczyście obchodziła Dzień Niepodległości. Najważniejszą częścią tego dnia był konkurs pieśni patriotycznych. Każda klasa przygotowała wybraną przez siebie pieśń, a następnie zaśpiewała a capella lub z podkładem muzycznym.

Organizacją konkursu zajęły się klasy szóste wraz z wychowawcami. Ogromnym wsparciem okazała się pomoc Pana od muzyki i Księdza Katechety. Bardzo dziękujemy.

Występom przysłuchiwało się jury w składzie: pani Dyrektor, przedstawiciel Rady Rodziców oraz nauczyciel plastyki.

Występy klas były oceniane wg następujących kryteriów:

- rytmiczność i czystość śpiewu,

- znajomość tekstu pieśni,

- postawa,

- strój galowy,

- elementy wyróżniające klasę (np. kotyliony, wstążki....)

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach:

- młodsi, czyli klasy 4-5,

- starsi, czyli klasy 6-8 i 3 gimnazjum.

                Zwycięzcami zostały klasy: 4c ( w kategorii klasy młodsze) oraz 6b (w kategorii klasy starsze). Laureaci otrzymali dyplomy oraz dofinansowanie do wyjścia do kina, a wszyscy uczestnicy słodki upominek. Nagrody sponsorowała Rada Rodziców i Samorząd Szkolny.

Łącząc się z uczniami innych szkół w Polsce, o godzinie 11:11 cała społeczność szkolna, zgromadzona w sali gimnastycznej odśpiewała hymn narodowy. W taki oto uroczysty sposób zamknęliśmy konkurs pieśni patriotycznych.

 

 

Więcej…
 
15
Lis
2018
„Kto Ty jesteś? Polak mały!” - czyli konkursowe zmagania uczniów klas 1-3 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Morcinek, Justyna Balogh   

DSC 01216 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej zatytułowany „Kto Ty jesteś? Polak mały !”. W konkursie brali udział reprezentanci klas 1-3, łącznie 16 uczniów. Jury konkursowe składało się z trzech osób. Przewodniczącą była Pani Dyrektor, która jest również nauczycielem języka polskiego.

W ocenianiu uczestników konkursu braliśmy pod uwagę następujące kryteria:

- długość i trudność wiersza,

- swoboda mówienia,

- opanowanie pamięciowe,

- sposób recytacji (zaangażowanie emocjonalne),

- postawa.

Wszyscy uczniowie byli dobrze przygotowani i każdy z nich, najpiękniej jak potrafił, wyrecytował wiersz. W czasie, kiedy jury omawiało występy uczestników i przyznawało punkty, dzieci oglądały film animowany o Józefie Piłsudskim.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Zofia Z., klasa 1b,

II miejsce - Oliwia S, klasa 1b,

III miejsce - Filip K., klasa 3a.

Były też wyróżnienia, które otrzymały:

- Anastazja M., klasa 1a,

- Oliwia P., klasa 2a,

- Lilianna K., klasa 2a.

Zwycięzcy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani słodkościami, przygotowanymi przez samorząd szkolny.

Dziękujemy za pomoc w organizacji konkursu p. Annie Cichowlas, opiekunowi samorządu szkolnego. Dziękujemy także Paniom Wychowawczyniom klas 1-3 za przygotowanie uczniów do konkursu.

 

 

Więcej…
 
15
Lis
2018
Sukces Mikołaja Gotowalskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Morcinek   

mikołaj 1W Gliwicach w dniach 10-11 listopada odbył się Puchar Europy Juniorów w pływaniu w płetwach gdzie wystartowało ponad 200 zawodników z 28 klubów z Niemiec, Litwy , Rosji, Czech, Słowenii, Ukrainy, Białorusi, Słowacji Estonii i Polski. Reprezentant KS Nautilus i jednocześnie uczeń klasy IV a MIKOŁAJ GOTOWALSKI,  na dystansie 100 pp z czasem 1:09,06 zdobył trzecie miejsce. W pozostałych konkurencjach 50bf, 100bf, 50pp ulokował się na pozycji 6.

Dziękujemy Mamie Mikołaja za przekazanie dobrych wieści.

Mikołajowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Więcej…
 
15
Lis
2018
Młodzi Patrioci w natarciu - czyli o konkursowych zmaganiach, część 2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Morcinek, Justyna Balogh   

Konkurs wiedzy pt. "Historia Polski a patriotyzm" dla klas 6-8 

DSC 008813 listopada 2018 roku w naszej szkole został przeprowadzony konkurs wiedzy pt. "Historia Polski a patriotyzm".                                      

Uczniowie w trzyosobowych zespołach rozwiązywali test sprawdzający stopień opanowania wiedzy z zakresu historii Polski od czasów III rozbioru do odzyskania niepodległości.

Konkursowe jury oceniało poprawność odpowiedzi. Uczniowie z najlepszymi wynikami otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce - reprezentacja klasy VI c w składzie: Edyta C., Michał L., Jakub O.

II miejsce ex equo- reprezentacja klasy VI a w składzie: Paulina S., Oliwia G., Seweryn S. oraz klasy VIII b w składzie: Jakub B., Dominik K., Oskar S.

III miejsce-reprezentacja klasy VI b w składzie: Karolina K., Karolina K. oraz Zuzanna Z.

Gratulujemy i doceniamy wysiłki reprezentantów tych klas, które wzięły udział w konkursowych zmaganiach. Byli to przedstawiciele 6a, 6b, 6c, 7a, 8b.

Więcej…
 
15
Lis
2018
Młodzi Patrioci w natarciu - czyli o konkursowych zmaganiach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Morcinek, Justyna Balogh   

Konkurs wiedzy pt. "Polskie symbole narodowe" dla klas 4-5

DSC 007513 listopada w naszej szkole odbył się konkurs historyczny dotyczący wiedzy o polskich symbolach narodowych, w którym brali udział uczniowie klas czwartych i piątych, łącznie 20 osób. Konkurs miał formę popularnego telewizyjnego teleturnieju "1 z 10". Każdy uczestnik starował z dwiema szansami i w pierwszej rundzie odpowiadał na dwa pytania. Jeżeli udzielił choć raz dobrej odpowiedzi i zachował przynajmniej 1 szansę, przechodził do kolejnego etapu. W drugim etapie gracze otrzymywali dwie nowe szanse. Tę rundę rozpoczynał gracz, który jako pierwszy udzielił poprawnej odpowiedzi i teraz to on typował kolejnego uczestnika, który odpowiadał na pytanie. Do finału weszli ci uczestnicy, którzy najdłużej zachowali swoje szanse, a wygrywał ten, to udzielił najwięcej poprawnych odpowiedzi.

Wszyscy uczniowie wykazali się dobrym przygotowaniem i świetnie poradzili sobie z opanowaniem konkursowego stresu. Rywalizacja nie przeszkadzała im w dobrej zabawie i wzajemnym dopingowaniu.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce - Wiktor S., klasa Vc,

II miejsce - Dominika W., klasa Va,

III miejsce - Czesław P., klasa Vb.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodkościami, przygotowanymi przez samorząd szkolny.

Gratulujemy wszystkim, któzy stanęli do konkursowych zmagań.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 następna > ostatnia >>

Strona 21 z 29

Projekt unijny - Wiedza naszą przyszłością

  • An Image Slideshow

Logowanie