Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2098
mod_vvisit_counterWczoraj1382
mod_vvisit_counterW tygodniu11737
mod_vvisit_counterTydzień temu7015
mod_vvisit_counterW miesiącu27730
mod_vvisit_counterMiesiąc temu61538
mod_vvisit_counterRazem3410170

Online: 43
Twoje IP: 54.81.71.68
,
Dzisiaj mamy: Cze 23, 2018

05
Cze
2018
Poranek czytelniczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Mizera-Kulas, Anna Koprowska   

IMG 4399Nasz wychowanek, a zarazem najmłodszy zawodnik JKH GKS Jastrzębie Jakub Blanik był gościem naszego poranka czytelniczego. Jakub opowiadał uczniom o hokeju i o tym, że warto czytać. Dziękujemy, że pomimo nawału nauki i intensywnych treningów nasz absolwent znalazł dla nas czas. Życzymy wypoczynku w wakacje i wielu hokejowych sukcesów. 

Jak pokazują badania głośne czytanie dzieciom jest dziś ważniejsze niż było kiedykolwiek w przeszłości:

* Lawinowo rośnie ilość informacji i wiedzy. 
* Kto nie czyta, nie nadąży za zmianami we współczesnym świecie.

* Czytanie chroni dzieci przed uzależnieniem od telewizji i komputerów.

* Czytanie jest dobrą alternatywą dla fałszywych wartości masowej kultury.

Więcej…
 
04
Cze
2018
Biblioteka marzeń PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   

IMG 20180530 082737"Biblioteka marzeń" to kolejny konkurs plastyczny jaki zaproponowaliśmy naszym uczniom. Mali artyści popuścili wodze fantazji i powstały piękne prace przestrzenne i rysunki. Dziękuję za udział i gratuluję pomysłów. A oto nagrodzeni uczniowie: klasa IVa: Hania O., Maja M., Hania D., klasa 1a: Julia F., Lila K., klasa 1b: Beata B., Marysia O., Marcin K. 

 

Więcej…
 
04
Cze
2018
W świetlicy nigdy nie jest nudno! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Gabriela Kasprzak   

img 10W naszej świetlicy dużo się dzieje. Każdy uczeń znajdzie tu coś dla siebie. Obok pięknych prac plastycznych, jest również czas na zabawę oraz zajęcia ruchowe. Dzieci nie tylko odpoczywają po lekcjach, ale również aktywnie spędzają czas. Między innymi grają w gry, rysują, śpiewają, tworzą tory przeszkód, układają budowle z klocków. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Więcej…
 
03
Cze
2018
Dzień Bibliotekarza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   

IMG 20180508 1157358 maja bieżącego roku był nie tylko miły z powody pogody za oknem ;) Tego dnia uczniowie klas czwartych udali się na spotkanie autorskie do MBP z panem Michałem Rusinkiem, pisarzem i literaturoznawcą. Był to także dzień niespodzianek dla bibliotekarza ;) Nasi uczniowie nie zapomnieli o obchodzonym tego dnia Dniu Bibliotekarza i biblioteka szkolna ma nowego lokatora - "Kota bibliotecznego". Bardzo dziękuję za ten bardzo sympatyczny gest. Dodatkowym miłym akcentem, była akcja Księgarni Autorskiej, która prosiła o wytypowanie swojego ulubionego bibliotekarza i tu nasi uczniowie i absolwenci "zaszaleli". Bardzo dziękuję za każdy oddany głos, za życzenia na fb, sms-owe, telefoniczne i osobiste.  

Więcej…
 
03
Cze
2018
Rozwiązanie konkursu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   

IMG 20180507 100403Sympatyczne "Brzydkie kaczątko",  było  bohaterem nie tylko poranka czytelniczego, ale również konkursu plastycznego. Dziękuję dzieciom z klas pierwszych za przepiękne prace, które na wystawie, mogli podziwiać wszyscy uczniowie. 
Nagrody otrzymali: klasa 1a: Laura S., Lila K., Maja S., Leonia G., Julia F.,

klasa 1b: Amelia T., Marcin K., Marysia O.
Gratuluję i zachęcam do brania udziału w innych konkursach.

Więcej…
 
03
Cze
2018
Poranek czytelniczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Mizera-Kulas, Anna Koprowska   

IMG 4071Oskar Rzekanowski i Kordian Chorążyczewski to kolejni zawodnicy JKH GKS Jastrzębie, którzy przyjęli nasze czytelnicze zaproszenie. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję poznać losy pani Marysi, bohaterki książki pt.:"Nasza mama czarodziejka". Nasze pierwszaki skorzystały z okazji i zadawały wiele ciekawych pytań naszym gościom, zwłaszcza Oskarowi Rzekanowskiemu, który przez kilka lat trenował hokej w Kanadzie, gdzie ta dyscyplina sportowa jest sportem narodowym, trenują ją obowiązkowo dzieci w szkołach, a lodowiska są budowane w każdej miejscowości. Pomocne naszym pierwszakom okazały się globusy, na których uczniowie sprawdzali, gdzie leży Kanada i próbowali odgadnąć ile zmieści się tam lodowisk. To była ciekawa lekcja geografii. Dziękujemy naszym absolwentom za czas poświęcony dla nas i życzymy im dalszych sukcesów. 

Więcej…
 
31
Maj
2018
Skriboty od JSW dla naszej szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

IMG 20180529 150734~2Kilka dni przed Dniem Dziecka nasza szkoła została obdarowana niezwykłym prezentem w ramach projektu JSW Dzieciom. Dzięki współpracy szkoły z Jastrzębską Spółką Węglową – jednym z największych przedsiębiorców naszego regionu - nasza szkoła otrzymała scriboty i drukarkę 3D o wartości 13 000 zł.  Dzięki takiemu podarunkowi uczniowie naszej szkoły już od najmłodszych lat mogą samodzielnie od śrubki po oprogramowanie stworzyć i uruchomić własnego robota.

 Scribot jest produktem polskiej firmy stworzonej na  wzór marsjańskiego łazika NASA - Curiosity i w całości wydrukowany z drukarki 3D. Każdy uczeń może samodzielnie go złożyć, udoskonalić o dodatkowe parametry a przede wszystkim zaprogramować i uruchomić. Drukarka 3D ma wspomóc proces tworzenia z możliwością wydrukowania dodatkowych elementów.  Już od nowego roku szkolnego zapraszamy wszystkich chętnym „młodych inżynierów” do kółka naukowego.

 

 
30
Maj
2018
Biuro Rzeczy Znalezionych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Informujemy, że w "Szkolnym Biurze Rzeczy Znalezionych", czyli w jednym z boksów w szatni, znajduje się kilkadziesiąt bluz, t-shirtów, kurtek, itp. pozostawionych w ciągu roku szkolnego przez uczniów w różnych miejscach w szkole. Rzeczy będzie można odebrać do 22 czerwca 2018r. - w szatni, na każdej przerwie. Po 22 czerwca wszystkie ubrania zostaną przekazane na cele charytatywne.

 
28
Maj
2018
Karta rowerowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Krupińska   

rower

KARTA ROWEROWA

I ETAP: test sprawdzający – 04.06.2018r. (poniedziałek) godz. 850 .

Uczniowie przynoszą arkusz zaliczeń – dane ucznia wypełnione przez Rodziców oraz zgoda na udział w egzaminie podpisana przez rodziców/opiekunów.

Wyniki we wtorek (sala 113).

II ETAP: tor przeszkód – 06.06.2018r. (środa)

boisko szkolne godz. 1520 .

Uczniowie posiadają obowiązkowo: kask, sprawny rower, strój sportowy.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 31

Rekrutacja do SP 20

Organizacja lekcji

Dziennik elektroniczny

Egzaminy i Sprawdzian

Logowanie