Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj871
mod_vvisit_counterWczoraj2707
mod_vvisit_counterW tygodniu6333
mod_vvisit_counterTydzień temu20981
mod_vvisit_counterW miesiącu65170
mod_vvisit_counterMiesiąc temu88148
mod_vvisit_counterRazem4334735

Online: 41
Twoje IP: 3.92.28.84
,
Dzisiaj mamy: Lip 24, 2019

21
Lis
2018
"Misiolandia" - warsztaty literacko - artystyczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bogusława Lasota   

P1550195


W dniu 19 listopada 2018r. uczniowie klasy 1a zostali zaproszeni na zajęcia literacko - artystyczne do MBP "Masnówka" w Parku Zdrojowym. Tematem zajęć był bohater książek dla dzieci - Kubuś Puchatek i jego różnorodna interpretacja w literaturze dla dzieci. Dlatego też zajęcia odbyły się pod hasłem "MISIOLANDIA". Po wysłuchaniu opowiadania o przygodach Kubusia, dzieci chętnie i trafnie odpowiadały na pytania dotyczące przeczytanego tekstu. Jednak najciekawsza część warsztatów to było ułożenie z puzzli postaci Kubusia pod kołderką. Zajęcia dostarczyły uczniom wiele pozytywnych wrażeń i na pewno długo pozostaną w ich pamięci, szczególnie wtedy, kiedy spojrzą na wykonaną przez siebie pracę plastyczną.

  

Więcej…
 
21
Lis
2018
Każdy z nas ma Super Moc!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

superman-2478978 1920Czy zwykły uczeń może być Super Bohaterem? TAK. Bo czasami z drobnych, niepozornych gestów rodzi się bohaterstwo.

 

Uczniowie Ib postanowili udowodnić sobie i innym, że życzliwe słowa mogą być krótkie i łatwe do wymówienia, ale ich echa są naprawdę nieskończone. Uśmiechajmy się do innych, mówmy sobie miłe słowa i doceniajmy wzajemną pracę. Pierwszaki przebrane w symbolicznie stroje bohaterów spełniali dziś dobre uczynki,

„ ...bo małe radości i drobne gesty życzliwości, są najpiękniejszymi iskierkami naszej codzienności... „

 

supermoc

 
20
Lis
2018
Europejski Dzień Wynalazcy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Cuber, Gabriela Kasprzak   

IMG 20181109 130557

W naszej świetlicy obchodziliśmy Europejski Dzień Wynalazcy. Z tej okazji dzieci zapoznały się z sylwetkami wielkich wynalazców, sami również stali się konstruktorami i stworzyli własne wynalazki. Powstały m.in. Robot Konradek, Robopies, Robokrólik i Super kucharz. Uczniowie zaprezentowali swoje dzieła i opowiedzieli o ich przeznaczeniu. Z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli też w eksperymentach i przekonali się, jak ekscytujące może być zgłębianie tajników nauki.

Więcej…
 
19
Lis
2018
Najmłodsi na lodzie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Mizera-Kulas   

20181121172442 8097Na „Jastorze” 17 listopada 2018r. odbył się turniej w ramach Śląskiej Ligii Mini Hokeja. O zwycięstwo w turnieju rywalizowało pięć drużyn. Nasi zawodnicy wygrali pewnie 2 mecze, niestety pomimo ambitnej gry hokeiści ulegli drużynom z Janowa i Bytomia. W składzie JKH zagrali uczniowie klasy 1b, 2b i 3a szkoły podstawowej - Marek Kucaj, Julia Zawolik, Olaf Dylewski, Nikodem Gigla, Wojciech Jacak, Szymon Zacharjasz.

Turniej był znakomitą okazją, aby przekonać się, jak na lodzie radzą sobie dzieci i jak wielką sprawia im to frajdę. Może ten turniej był początkiem sportowej zabawy lub kariery kolejnego małego hokeisty?

 Wyniki meczów:

JKH GKS JASTRZĘBIE - KS LUCE CIESZYN 5:0

JKH GKS JASTRZĘBIE - MUKS NAPRZÓD JANÓW II 2:4

JKH GKS JASTRZĘBIE - MOSM TYCHY 8:2

JKH GKS JASTRZĘBIE - TMH POLONIA BYTOM 4:9

Zdjęcia umieszczone dzięki uprzejmości wydawcy hokejowych kart: www.sportowekarty.pl - dziękujemy :) 

Więcej…
 
19
Lis
2018
Warsztaty w MBP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jakub Dąbrowa   

img 11W dniu 17.10.2018 nasza klasa 5b z panią Renatą Miler i panią Anią Koprowską wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju. O godzinie 8:00 spotkaliśmy się w sali 215 z panią Miler, porozmawialiśmy i odłożyliśmy plecaki. Następnie ustawiliśmy się w parach pod drzwiami wejściowymi i poszliśmy.

Gdy dotarliśmy do biblioteki, najpierw przemówiła bibliotekarka, powiedziała, że dzisiaj spotykamy się z panem Szymonem Tulkiem, rysownikiem. Potwierdził, że zajmuje się rysowaniem już od 10 lat. Powiedział do nas, żebyśmy schowali naszą benzynę i żebyśmy byli trochę ciszej, bo użyje amunicji, czyli mikrofonu. Spotkanie były to głównie warsztaty rysownicze, dowiedzieliśmy się, jak powstaje komiks. Pan Szymon pokazał na projektorze parę przykładowych komiksów, min.  Fistaszki - komiks, który pojawiał się najpierw w 5 gazetach, potem w 15, potem w 20, potem w 30, a 20 lat później w 20 miliardach gazet, tak: w 20 mld. Nastała cisza, wszyscy byli pod wrażeniem. A potem komiks numer 2: Garfield  i jego pan John, dosyć popularny komiks i kreskówka.

Po 5 minutach przerwy pan Tulek przedstawił nam podstawy komiksu. Najpierw pokazał nam rodzaje dymków, dymki znaliśmy z  lekcji j. polskiego, ale pan Tulek przypomniał nam, że dymek podstawowy to piszemy coś i dobieramy to w odpowiedni dymek, czyli jak nasza postać myśli to w dymek szlaczkowaty (~~) jeśli postać mówi, to dymek będzie prosty ([-----]), ale nie musimy pisać możemy użyć znaków np. serce, czaszka itd. Teraz podstawy komiksu, komiks powinien mieć jak zeszyt margines. Pan Szymon dał nam ołówki. Gdy większość narysowała, dostaliśmy długopisy do potuszowania  tylko jednego rysunku, potem na stole pojawiły się gumki i mogliśmy zgumować tylko ten rysunek, który został potuszowany, bo jak wiadomo gumka gumuje ołówek, a my nie chcieliśmy rysować od nowa. Potem pochowaliśmy ołówki, gumki i długopisy, oddaliśmy rysunki i mogliśmy oglądać rysunki kolegów.

Dobra. Warsztaty skończone, wracamy do szkoły. Odebraliśmy kurtki, ustawiliśmy się w pary. Gdy dotarliśmy do szkoły, zostały dwie lekcje.

Moim zdaniem, wyjście do Miejskiej Biblioteki Publicznej to dobry pomysł, nauczyliśmy się, jak powstaje komiks i ominęły nas niektóre lekcje!

Więcej…
 
17
Lis
2018
Śniadanie Daje Moc PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

To najlepszy start w nowy dzień!

Uczniowie klas I-III po raz kolejny wzięli udział w programie edukacyjnym: Śniadanie Daje Moc. Dzięki takim inicjatywom dzieci mają okazję samodzielnie przygotować pożywne i zdrowe śniadanie, a następnie wspólnie smakować i celebrować II śniadanie w szkole.

Relacja z tego wydarzenia na klasowych stronach.  

 
16
Lis
2018
ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

IMG 20181115 120146

Klasa 1b organizuje kampanię ZBIÓRKI ELEKTROŚMIECI w naszej szkole.

W dniach 19-23 listopada można zostawić elektrośmieci przy wejściach szkoły w specjalnych kartonach.

Pamiętajcie, że  zużytego sprzętu RTV i AGD oraz komputerowego nie można wyrzucać do śmietnika, musi być on dostarczony do specjalnego punktu, czym zajmą się pierwszaki z 1b z naszej szkoły.

Dla każdego - kto przyniesie ektrośmieci pow. 1kg upominek od JSW - do odbioru w sali 21. (8:00-11:30)

 
15
Lis
2018
Konkurs plastyczny w klasach I-III PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Mizera-Kulas, Joanna Skubis   

IMG 5482W związku z setną Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę 25 października 2018r. odbył się konkurs plastyczny „Kocham Polskę. 100-lecie odzyskania niepodległości”. Wszyscy uczniowie klas I-III z wielkim zaangażowaniem wykonali samodzielnie prace, które były oceniane wg następujących kryteriów:

-  zgodność z tematem konkursu,

- jakość wykonania,

-  oryginalność,

- stopień trudności wykonania.

 

Komisja w składzie: Małgorzata Patek, Anna Orłowska Zyzało, Anna Koprowska dokonała oceny prac w dwóch kategoriach wiekowych oraz przyznała nagrody i wyróżnienia następującym autorom prac plastycznych.

 

 Kategoria I (klasy pierwsze):

I miejsce – Weronika Wolańczyk 1 a

II miejsce – Milena Małych 1 b, Ksawery Krasnopolski 1 b

III miejsce – Ignacy Skubis 1 a

Wyróżnienia: Michał Grobelski, Tymoteusz Kroczy, Maja Strawiak, Bartosz Foltyn, Zofia Zakowicz, Leon Zyzało.

Kategoria II (klasy drugie i trzecia):

I miejsce – Przemysław Kędzierski 2 b

II miejsce – Beata Brocka 2 b, Filip Kordylewicz 3 a

III miejsce – Emilia Dębowska 2 b, Klaudia Kocur 2 b

Wyróżnienia: Antoni Oleksy, Liliana Koprowska, Wiktoria Cnota, Leonia Gałan, Michalina Mensfel, Szymon Wiewióra.

9 listopada 2018 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu, zwycięzcy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani słodkościami, przygotowanymi przez samorząd szkolny.

 

Więcej…
 
15
Lis
2018
Młodzi Patrioci śpiewają... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Morcinek, Justyna Balogh   

Konkurs pieśni patriotycznej

 

             DSC 0080   9 listopada nasza szkoła uroczyście obchodziła Dzień Niepodległości. Najważniejszą częścią tego dnia był konkurs pieśni patriotycznych. Każda klasa przygotowała wybraną przez siebie pieśń, a następnie zaśpiewała a capella lub z podkładem muzycznym.

Organizacją konkursu zajęły się klasy szóste wraz z wychowawcami. Ogromnym wsparciem okazała się pomoc Pana od muzyki i Księdza Katechety. Bardzo dziękujemy.

Występom przysłuchiwało się jury w składzie: pani Dyrektor, przedstawiciel Rady Rodziców oraz nauczyciel plastyki.

Występy klas były oceniane wg następujących kryteriów:

- rytmiczność i czystość śpiewu,

- znajomość tekstu pieśni,

- postawa,

- strój galowy,

- elementy wyróżniające klasę (np. kotyliony, wstążki....)

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach:

- młodsi, czyli klasy 4-5,

- starsi, czyli klasy 6-8 i 3 gimnazjum.

                Zwycięzcami zostały klasy: 4c ( w kategorii klasy młodsze) oraz 6b (w kategorii klasy starsze). Laureaci otrzymali dyplomy oraz dofinansowanie do wyjścia do kina, a wszyscy uczestnicy słodki upominek. Nagrody sponsorowała Rada Rodziców i Samorząd Szkolny.

Łącząc się z uczniami innych szkół w Polsce, o godzinie 11:11 cała społeczność szkolna, zgromadzona w sali gimnastycznej odśpiewała hymn narodowy. W taki oto uroczysty sposób zamknęliśmy konkurs pieśni patriotycznych.

 

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 20 z 28

Rekrutacja do SP 20

Logowanie