Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj387
mod_vvisit_counterWczoraj2619
mod_vvisit_counterW tygodniu18567
mod_vvisit_counterTydzień temu18240
mod_vvisit_counterW miesiącu56423
mod_vvisit_counterMiesiąc temu88148
mod_vvisit_counterRazem4325988

Online: 38
Twoje IP: 107.23.37.199
,
Dzisiaj mamy: Lip 21, 2019

05
Gru
2018
Spotkanie z górnikiem - poznajemy różne zawody PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bogusława Lasota   

P1550655W dniu 4 grudnia 2018 do klasy 1a zawitał górnik w galowym mundurze. Spotkanie z górnikiem było częścią klasowego projektu edukacyjnego pt. "Poznajemy ciekawe zawody". Był to dzień szczególny dla Braci Górniczej, gdyż w tym dniu przypada święto wszystkich górników - "Barbórka". Gość opowiedział uczniom o ciężkiej pracy w kopalni, o patronce górników Św. Barbarze oraz o uroczystościach związanych z obchodami górniczego święta. Nie zabrakło interesujących pytań ze strony uczniów dotyczących pracy pod ziemią i urządzeń, które służą do wydobywania węgla. Uczniowie zapoznali się z elementami galowego stroju górniczego, a na zakończenie spotkania nastąpiło wspólne pozowanie do zdjęć. 

 

Więcej…
 
05
Gru
2018
Ekologiczny happening PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Mizera-Kulas   

IMG 5857„STOP smogowi!”. Tak wołając ekipa młodych ekologów z klasy II b ruszyła 3 grudnia 2018r. sprzed budynku szkoły na ekologiczny happening poświęcony głównie tematyce zanieczyszczonego powietrza. Uczniowie wyposażeni w transparenty proekologiczne, z „maskami antysmogowymi” na twarzach, maszerowali ulicami dzielnicy głośno skandując hasła typu: „Paląc śmieci, trujesz dzieci!!!”, „Czyste powietrze dla naszych dzieci”, „Kochasz dzieci, nie pal śmieci” itp..

Głównym celem happeningu było uświadomienie wszystkim mieszkańcom osiedla potrzeby działań chroniących planetę Ziemię.

 

 

 

Więcej…
 
05
Gru
2018
Pokolenie 3D PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

Pierwszaki z Ib rozpoczęły przygodę z drukiem 3D. W ramach edukacji informatycznej wychowawca zapoznał dzieci z technologią druku 3d. Uczniowie poznali podstawową terminologią, obejrzeli filament – czyli tworzywo, na którym pracuje drukarka oraz sam proces druku.

Nie jest to technologia dla niecierpliwych, bo na efekt druku trzeba czekać nawet i kilka godzin, ale warto !!!

Uczniowie wydrukowali małe śrubki, które wesprą starszych kolegów podczas tworzenia robotów na kółku mechatronicznym.

 

zdjęcia

 
05
Gru
2018
Warsztaty ekologiczne dla klas I-III pt.:"Stop smogowi!" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Mizera-Kulas   

Co to jest smog? Jakie konsekwencje zdrowotne niesie za sobą zanieczyszczone powietrze? Co my możemy zrobić, żeby wygrać walkę ze smogiem? Na te pytania uczniowie klasy II b IMG 5799 szukali odpowiedzi w różnych dostępnych źródłach. Przygotowali prace w programie graficznym Paint, które zostały dołączone do prezentacji multimedialnej, wykonali pracę przestrzenną Smogosława, zrobili transparenty, by ostrzec wszystkich przed niebezpieczeństwem. „Kochasz dzieci, nie pal śmieci!!!”, „Stop smogowi!” czy „Czyste powietrze dla naszych dzieci!” - krzyczały hasła na kolorowych banerach.

Później prowadzili warsztaty ekologiczne dla  swoich koleżanek i kolegów z klas I-III na temat szkodliwości smogu i spalania śmieci, zachowań i pożądanych postaw proekologicznych oraz zaprosili wszystkich do udziału w konkursie plastycznym pt. „Walczmy ze smogiem”.

Więcej…
 
04
Gru
2018
Pierwszaki założyły kółko naukowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   


Przedsiębiorcze pierwszaki z Ib założyły klasowe kółko naukowe, na którym w ciekawy sposób przez doświadczenie uczą się o otaczających świecie.

Jednym z zajęć były podstawy elektryczności, gdzie każdy pierwszak mógł samodzielnie stworzyć prosty obwód szeregowy i pozyskać energię z ….. ziemniaka. Tak, tak elektrony otaczają nas zewsząd a pierwszaki wiedzą jak je ujarzmić i wykorzystać :)  

zdjęcia

 
03
Gru
2018
XIX edycja Góry Grosza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamil Kapustka   

gora„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.”

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły oraz społeczność Osiedla nr VI im. B. Chrobrego do udziału w kolejnej edycji akcji Góra Grosza, odbywającej się pod egidą Towarzystwa Nasz Dom. Dochód uzyskany z angażujących się w przedsięwzięcie placówek oświatowych tradycyjnie zostanie przekazany na pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją biologiczną rodziną – w domach dziecka lub w rodzinach zastępczych.

Zbiórka monet odbędzie się w terminie 10-11.12.2018 r.(w poniedziałek i we wtorek) w holu korytarza na pierwszym piętrze.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję i przynoszenie monet o wszystkich dostępnych w Polsce nominałach.

 

 

 

 
01
Gru
2018
Podziękowanie za zbiórkę elektrośmieci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

Pierwszaki z Ib dziękują serdecznie za wparcie akcji zbiórki elektrośmieci. Cieszymy się, że pomagacie nam dbać o nasze wspólne "dobro". Dzięki taki akcjom dzieci od najmłodszych lat troszczą się o Ziemię, która jest ich domem.

Pamiętajmy, że dzisiejsze nasze działania -  mają wpływ na to jak będzie wyglądać przyszłość kolejnych pokoleń. 

 
01
Gru
2018
KÓŁKO TANECZNE - DODATKOWY NABÓR! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Gabriela Kasprzak   

baner-kolko-taneczne

Jeśli Twoją pasją jest taniec, jesteś w przedziale wiekowym 9-13 lat, zapisz się na bezpłatne zajęcia taneczne, które odbywają się we wtorki od godz. 15:20 do 16:00 w sali gimnastycznej. Chętne osoby zapraszam na zajęcia w najbliższy wtorek. Szczegółowych informacji udzieli prowadząca kółko taneczne - Pani Gabriela Kasprzak.

 
30
Lis
2018
Tam i z powrotem z „Hobbitem” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Miler   

img 01Uczniowie klasy 6 c poznawali cechy powieści fantasy, biorąc udział w wędrówce postaci z hobbitem (maskotka pożyczona ze świetlicy – Dziękujemy!). Powędrowaliśmy, podobnie jak bohaterowie powieści, „Tam i z powrotem” - do świata baśniowych postaci, do przygotowanej norki hobbita (pożyczony przez p. Anię Koprowską dziecięcy namiot) i Gór Mglistych ( stoły pingpongowe przy sali gimnastycznej).

Wszystko jak w fantasy zgodnie z mapą…i treścią powieści Tolkiena. Uczniowie głośno czytali fragmenty „Hobbita”. Skorzystaliśmy z pięknych, zakupionych niedawno do szkolnej biblioteki książek. Realizowany w Szkole Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa podoba się nam.

Bardzo dziękujemy Rodzicom Uczniów klasy 6c za ogromne zaangażowanie w przygotowanie strojów i prezentacji.

Dziękujemy Pani Koprowskiej za zakupione dla szkoły książki i wspólną zabawę!

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 17 z 28

Rekrutacja do SP 20

Logowanie